החרדים צריכים לחתוך לשמאל

למה אסור לחרדים להיות בימין מאת: דב הלברטל

בתודעה החרדית נקבע הנחה שהימין טוב לחרדים. הבא נבחן את העניין לתווך הארוך.

מדיניות הימין, זו שמתגלמת על ידי נתניהו, ולאו דווקא ימין הקיצוני, תוביל אותנו להמשך סכסוך, ובכך לסיכון מתמיד של חיי אדם, או למדינה אחת, דו לאומית.

והמשמעות היא זו: בין הירדן לים, יש שניים וחצי מליון פלסטינים ביהודה ושומרון. יש עוד שני מליון פלסטינים בעזה, ועוד שני מליון ערביי ארץ ישראל, שהם כבר אזרחים. כלומר, בין הים לירדן יש שוויון בין מספר הערבים למספר היהודים.

הפתרון היחיד לסיום הסכסוך היה צריך להיות, כאינטרס שלנו, הקמת מדינה פלסטינית, שתעמוד ברשות עצמה. אנחנו היהודים כאן, והם הערבים שם. זה היה משאיר אותנו רק עם חלק מהבעיה של ערביי ארץ ישראל. אך ביחס אליהם תמיד נהיה רוב מוחלט.

אלא שמדיניות הימין מכשילה מדינה פלסטינית. או כי היא לא רוצה בהקמתה, מטעמי בטחון, או כי היא לא מוכנה לוותר על הרעיון המשיחי של ארץ ישראל השלמה. עיבוי ההתנחלויות על ידי הימין, היישובים החדשים, הכבישים, המאחזים, כל אלו שנבנים בשקט או בגלוי, מכשילים ממילא פתרון עתידי של שתי מדינות.

המשמעות היא, שנצטרך בשלב מסוים לספח את שטחים, על כל מיליוני הערבים שבהם. אין מציאות מתמשכת לעד של שליטה על עם אחר. רק למען ההבהרה: אין היום שום מדינה בעולם שיש בה כיבוש, גם אם הוא מוצדק. צרפת נפרדה מאלג'יריה לאחר עשרות שנות שלטון שם. מי שעזב את המקום שם, הייתה ממשלת ימין.

לסיפוח הבלתי נמנע, מובילה מדיניות הימין, אפילו הימין המתון. אם בסיפוח השטחים, לא יתנו לערבים זכויות שוות, ככל אזרח אחר, תקום פה מדינת טרור כמו בדרום אפריקה או בבלפאסט, שלא לדבר על היחס של כל אומות העולם שיהיה נגדנו. כי אי אפשר לספח, בלי זכויות. גם מוסרית. זוהי הגדרתו של אפרטהייד.

לא תהיה ברירה אלא לתת לערבים אזרחות. נעמוד במצב של מדינה אחת, דו לאומית, שבה יש שוויון, עם נטייה לרוב ערבי. ואז תהיה רוטציה בשלטון בין ערבי ליהודי. אופייה של המדינה כבר לא יוכל להיות יהודי, כי הרוב אינו יהודי. זו התוצאה הבלתי נמנעת של מדיניות הימין.

הברירה היחידה שנותרה, כדי למנוע מדינה ערבית על אדמת ארץ ישראל, היא הפרדה. הקמת מדינה פלסטינית עצמאית, ולצידה מדינה על טהרת היהודים. למהלך כזה יכולים להוביל רק איחוד פוליטי בין מפלגות המרכז והשמאל המתון.

וכאן מגיעה השאלה, איפה המגזר החרדי בשאלה גורלית זו. כי הרי החרדים יכולים להכריע את הבחירות העתידיות. האם אנחנו רוצים כאן מדינה דו לאומית? האם החרדים רוצים לחזור לימים בהם התחננו בפני מוחמד שייתן להם אפשרות לפתוח ישיבה? או להשתחוות למלך הערבי, כמו במרוקו? האם רוצים לחזור לימים בהם מוחמד קבע עבורם אם יהיה מותר להם ללדת ילדים או להרחיב מרפסת? זה החזון החרדי?

החרדים חייבים להתנתק מהימין, אם חפצים אנחנו בחזון יהודי על טהרת היהודים, שניתן יהיה לקיים בו חיים דתיים חופשיים. שלא תהיה טעות: קואליציה של מרכז שמאל, תיתן לחרדים כל מה שהם רוצים, ואפילו יותר מנתניהו.

אם לא יהיה כך, ונמשיך לתמוך בימין, מי שיקבע את אופיו של עולם הישיבות, יהיו אנשי חמאס שישלטו אז במדינת ישראל.

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. התורה אוסרת לנו לחלק את הארץ ממילא אנו ימניים

  תוריד את הכיפה כי זה מעורר שנאה? ואולי גם תמחוק את השבת?ח"ו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. סיפוי סבתות

  ברגע שיהיה מדינה יהודית הם ישלחו טילים מכל הכיוונים כי בטוח יהודים ייהרגו
  וכרגע שהערבים מעורבים בין יהודים הם יודעים ש50% שקרוב משפחה שלהם יהרג וזה מוציא להם ת^מוטיבציה
  עשו שונא ליעקב
  הפתרון האמיתי הוא לשטח ולמחוק את עזה ויומיים ידברו וישכחו מהר כמו שכבר שוכחים את הפיגוע אתמול

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אישור החוק או פרישה מהקואליציה

  חייבים לפרסם: יו"ר 'דגל התורה' פנה אתמול לראש הממשלה נתניהו והציב בפניו אולטימטום: אישור החוק או פרישה מהקואליציה. ב'אגודת ישראל' מנגד ממשיכים להסתייג מנוסח החוק ומעדיפים שלא לקדם אותו במתכונות הנוכחית הקרב על חוק הגיוס החדש: בעוד 'אגודת ישראל' מתמידה בהתנגדותה לחוק ומעדיפה להקפיא את המצב כמות שהוא הרי ש'דגל התורה' וש"ס מעדיפות לחוקק את החוק בהקדם, גם אם בנוסח הבעייתי שאושר בקריאה ראשונה בכנסת, מתוך הנחה/תקוה כי בתחילת הקדנציה הבאה יתאפשר למפלגות החרדיות לבצע בו מקצה שיפורים.

  אתמול דווח ב'כאן' כי יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, המסיונר הידוע, הפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי להביא לאישור חוק הגיוס על בני ישיבות בכנסת. גפני העמלקי אמר לנתניהו בישיבת ראשי המפלגות כי "אם לא יאושר חוק הגיוס נאלץ לפרוש מהממשלה". שומו שמים!!!

  יודגש כי עמדות הסיעות החרדיות ביחס לחוק נגזרות מההוראה הישירה שקיבלו ממעוצות גדולי התורה בענין, מה שהופך את חילוקי הדעות בנושא לעקרונים ולא לפוליטיים ח"ו.

  כזכור, גדולי וחשובי רבני חב"ד שיגרו בסוף השבוע במכתב מיוחד למרנן ורבנן גדולי האדמורי"ם שליט"א חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, לחזקתם על התנגדותם הנחרצת בהעברת חוק הגיוס.

  במכתב מצטטים רבי חב"ד את דבר כ"ק האדמו"ר מליבוויטש באגרות הקודש
  כי… בני הישיבות אין לגייסם ולא יצאו בצבא, ולימודם תורתנו הקדושה בהתמדה ושקידה מגן ומציל על ארצנו הקדושה ת"ו ועל הדרים עלי.

  לצערנו הגדול וכאב לבנו, כותבים הרבנים, "הולך ומתבשל לאור פסיקת בג"ץ הסכם המהוה, כביכול, "פשרה", ולפיו תוך זמן קבוע יש להגיע ל 60% ממחזור הגיוס באופן קבוע. ובכך בעצם מחייבים רבבות בחורי ישיבות השוקדים על התורה להתגייס בעל כורחם רח"ל כדי למלא את היעדים שנקבעו בחוק החדש.

  מניין יגיעו אותם בחורים?!, מביעים רבני חב"ד את חשש, מי יוכל להמשיך ללמוד ומי ייאלץ להתגייס לצבא?! לצערנו הרב חלק גדול ממילוי היעדים נלקחים גם מילדי אנ"ש. וכפי הנראה בחוק החדש הדבר רק ילך ויגדל היל"ת.

  ידוע שכ"ק האדמו"רים שליט"א חברי מועצג"ת הביעו התנגדות נחרצת להסכם האמור, ובאנו בזה בראש ובראשנה לחזק את ידם ולהצטרף למחאה חד משמעית נגד ההסכם המוצע שיביא היל"ת לגיוס בני הישיבות.

  עוד מוספים הרבנים, פונים אנו בזאת לכל מי שיכול לפעול נגד חוק הגיוס המסוכן האמור, ולעשות כל מאמץ כדי לסכל את המזימה הנוראה. בזכות לימוד התורה נזכה במהרה לישועה והצלה ולגאולה האמתית והשלימה בקרוב ממש.

  על המכתב החותמים כאמור גדולי רבני חב"ד בארה"ק.
  הרב גדליה אקסלורד, אב"ד חיפה.
  הרב ישעיה הרצל, רב העיר נצרת עילית.
  הרד דוד מאיר דרוקמן, רב העיר קרית מוצקין.
  הרב אשר לעמיל הכהן, רב הקהילה בביתר.
  הרב טוביה בלוי רב הקהילה בנוה יעקב י"ם.
  הרב ברוך בועז יורקוביץ רב הקהילה בלוד.
  הרב טוביה זילברשטום רב שיכון חב"ד ירושלים.
  הרב אהרן שפירא אב"ד פרד כץ.
  הרב ישראל יוסף הכהן מנדל רב הקהילה במגדל העמק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב