"החרדים רצו להוכיח כי נכנענו ללא תנאי"

לקראת העברת חוק הגיוס: לפיד הסית בישיבת הסיעה ואמר כי המטרה העיקרית של החרדים היא להוכיח לקהל מצביעיהם כי הם הכניעו את הקואליציה ללא תנאי.{לפיד מסית}

בישיבת הסיעה השבועית של סיעת "יש עתיד" תקף יו"ר המפלגה את חברי הכנסת והשרים של הקואליציה העומדים לאשר היום את התיקון לחוק הגיוס, כפי שהתחייבו למפלגות החרדיות בהסכם הקואליציוני. לפיד טען כי ביום של לוויות בשל אירועים ביטחוניים, תצביע כנסת ישראל נגד חיילי צה"ל. לפיד הסית כי המטרה העיקרית של החרדים היא להוכיח לקהל מצביעיהם כי הם הכניעו את הקואליציה ללא תנאי.

בדבריו אמר לפיד: "ביום ביטחוני עמוס ושבוע ביטחוני עמוס, בזמן שיש לוויות ואנשים מובלים לבתי החולים וכוחות הביטחון מתוחים באמת עד קצה גבול היכולת, דווקא ביום הזה כנסת ישראל תצביע היום נגד חיילי ולוחמי צה"ל. ביבי, בנט, שקד, בוגי והליכוד והבית היהודי יגידו לחיילי וללוחמי צה"ל אתם פראיירים, אתם תמשיכו להילחם ולהגן עלינו מהדוקרים כי לכם אין מפלגה שתשחרר אתכם מזה".

לפיד הוסיף כי "בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדת חוץ והביטחון על חוק השוויון בנטל היו שתי הצעות לתיקון בחוק שהקואליציה הפילה. רק בשביל להמחיש לכם את האבסורד המוחלט. הייתה הצעה של ח"כ שרן השכל מהליכוד שאמרה שיהיה תקציב ויהיה צוות שיעסוק במניעה של הסתה נגד החרדים הצעירים שכן מתגייסים. הם לא רק שהם הפילו את ההצעה הזאת, הם הכריחו את חברת הכנסת השכל להצביע נגד ההצעה של עצמה.

"הייתה עוד הצעה של ח"כ אלעזר שטרן שאמר שתהיה תמיכה כספית למתגייסים, צעירים חרדים שמתגייסים לצה"ל יקבלו תמיכה כספית. חברי הכנסת החרדים הכריחו את הקואליציה, אני מניח שזה הפעם הראשונה אי פעם בהיסטוריה של מדינת ישראל, להצביע נגד תוספת כספית לצעירים חרדים, כי מה שהיה חשוב להם זה לא לעשות חוק טוב, מה שהיה חשוב לקואליציה זה להוכיח שהם נכנעו ללא תנאי, שאין שום בעיה ומה שיבקשו מהם הם יעשו.

לפיד טען כי "ההסבר שלהם, ההסבר של ראש ממשלת ישראל ושל נפתלי בנט ושל בוגי יעלון זה תראו בכנסת הקודמת יש עתיד הכריחו אותנו לעשות את חוק השוויון בנטל, ובכנסת הזאת החרדים מכריחים אותנו לבטל את השוויון בנטל כי לנו אין שום ערכים. אין לנו ערכים משלנו, אין משהו שאנחנו מאמינים בו, אין משהו שאנחנו חושבים שהוא טוב או חשוב למדינת ישראל, יש רק השאלה מה נוח עכשיו בקואליציה. זו פשיטת רגל בכל כך הרבה צורות ותחומים שאין דרך אפילו להתחיל לתאר אותה, אבל רק שיהיה ברור לכולכם הרעיון הוא לא לתקן את החוק, הרעיון הוא לא לסייע לצעירים חרדים, הרעיון הוא שלחרדים יהיה ברור ויוכלו להראות לאנשיהם איך הם הכניעו את ממשלת ישראל ללא תנאי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.