החרדים רצים בכמה ראשים: כך ייראו הבחירות המקומיות בנתניה

בנתניה מחממים מונעים לקראת הבחירות המקומיות. הציבור החרדי – ירוץ הפעם בכמה מפלגות. המועמד החדש לראשות העיר יוני שטבון ל'אקטואליק: "אני יכול לעשות את זה". נפתלי טרבלסי ממשיך בסקירה המקומית

בעוד פחות מעשרה חודשים ייערכו הבחירות העירוניות ברחבי הארץ, ובנתניה מתכוננים במרץ רב לקראת הבחירות.

אם עד היום רצו בנתניה שתי מפלגות של הציבור החרדי, יהדות התורה יחד עם חסידי צאנז ומפלגת ש"ס יחד עם מפלגתו של קובי לוי "הרווחה", כעת, מסתמן כי יהיו יותר משתי רשימות.

נכון לשעה זו, עדיין לא יודעים בנתניה האם יו"ר המפלגה המקומית מש"ס, חגי חדד, ימשיך בתפקידו או שיו"ר ש"ס אריה דרעי ירצה לרענן את השורות.

הפעם, גם עדיין לא ברור אם יהדות התורה תרוץ ביחד עם חסידי צאנז. ככל הנראה כעת, יהדות התורה תרוץ עם קהילה גדולה אחרת מהעיר.

עוד מפלגה דתית שרצה בבחירות האחרונות וקיבלה מנדט, היא סיעת "קשת" של עקיבא יצחקי. הפעם, כנראה יחברו אליה נציגים מהקהילה החרדית, בהם ככל הנראה סוכן הביטוח אמיר סיני שבעבר היה איש ש"ס, ואליהו נקש, נציג הקהילה הצרפתית בעיר.

עוד מפלגה חרדית שכמעט עברה בעבר את אחוז החסימה, היא של יוסי ביטון, ראש מוסדות "אור התורה והתשובה". לביטון היו חסרים כמה קולות בלבד כדי לעבור את אחוז החסימה. הפעם, הוא בטוח שהוא עובר ומתכוון שוב לרוץ.

רשימה נוספת שמתכננת לרוץ בכל הכוח וקיבלה בבחירות האחרונות לכנסת שלושה וחצי אלף קול מהעיר נתניה, זו מפלגת "יחד" של אלי ישי שכידוע מתכנן לרוץ ברוב הרשויות בארץ. האם הוא ירוץ ביחד עם מפלגתו של ברוך מרזל? ובכן, מבחינת 'עוצמה יהודית' של מרזל, שם הודיעו שהם רצים בכל מקרה בנתניה ושיש להם תמיכה של אנשי ימין מהעיר. כעת נמתין לדעת האם יהיה חיבור.

אלי ישי נפגש עם עסקנים מקומיים לגיבוש הרשימה

לראשות העיר תרוץ כמובן גם הפעם, אם לא תהיה דרמה בעניינה המשפטי, מרים פייברג, ראשת העיר המכהנת.

אך מי שעושה את הכול כדי להיבחר לראשות העיר, הוא ח"כ לשעבר יוני שטבון שחזר לעיר שלו, הקים כבר מטה ומקיים חוגי בית וכנסים.

לשאלתנו האם הוא לא חושש להתמודד מול ראשת עיר ותיקה, אמר שטבון ל'אקטואליק': אני אתמודד מול כולם, ובעזרת ה' אני אנצח. אני נערך להביא בשורה גדולה לנתניה לכל המגזרים. הציבור צמא לשינוי גדול אחרי 20 שנה ואני יכול לעשות את זה".

יוני שטבון בעת ההכרזה על ריצתו לראשות העיר

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. די להשתלטות הדת על כספי ציבור

  רוב חילוני לא בוחר ראש עיר דתי – מספיק שיש בתי כנסת יותר מבתי חינוך, מתנסים, או כל מרכז ציבורי לרוב התושבים! יש לתקן את המעוות, ולקבל את הדתיים כתושבים רגילים, ללא הטבות של סגירת מקומות בילוי בשבת, וכן בעיר תיירות השירותים ניתנים קודם לדתיים. מבלי להתחשב בצרכי החילוניים!

  אנו |
  הגב
 2. מה????

  כתב הזוי שמעניין אותו רק אלי ישי לא משנה מה הכתבה העיקר שיהיה תמונה של אלי הדפוק

  דרור |
  הגב
 3. תנועת הרווחה. לא עוד אותה טעות

  הרב קובי תביא מישהו אחר…

  אחד שיודע |
  הגב