חרדית הופכת לאשת קריירה? מתכון להרס הבית

מינויה של אישה חרדית, לשופטת בית משפט השלום במדינת ישראל, אינו אלא חילול השם. היא כבר לא חרדית, היא ישראלית – הטור של דב הלברטל

מינויה של אישה חרדית, לשופטת בית משפט השלום במדינת ישראל, אינו אלא חילול השם. כי יש הבדל בין אישה חרדית היוצאת לעבודה לפרנס את בעלה האברך, לבין זו הופכת את עבודתה לקריירה. ולהיות שופטת, זו קריירה, ועוד איך. קריירה נקלית לאשה החרדית. היא כבר לא תישאר חרדית, אם בכלל הייתה כזאת.

בכך חוטאת האישה החרדית לייעודה. כי הרי העובדה שנשים חרדיות הן המפרנסות העיקריות של המשפחה, היא חידוש גדול, שזכה כמובן להסכמתם של גדולי ישראל, כדי לאפשר את לימוד התורה של בעליהן, וקיום עולם התורה בכלל. זה לא היה בדורות הקודמים. אך יש להבין בצורה ברורה – יציאתן של הנשים החרדיות, היא לחלוטין עניין של בדיעבד.

ביציאתן של הנשים לעבודה, יש פגיעה קשה בחינוך הילדים. ובהתמסרות להם. אין להן את הזמן הראוי להתמסר לילדים. הילדים של היום בחברה החרדית, כבר לא מושקעים כפי שהיה פעם. ממש לא. החדרים והישיבות אינם תחליף לחינוך בבית, בפרט לא לחינוך למידות ולאצילות.
וזה בגלל יציאתן של האימהות לעבודה. גם חיי המשפחה נפגעים, בפרט אם יש לאשה תפקיד חשוב, ובעלה נחשב בעיניה נחות, כי הוא "רק"

אברך. זה טבע האדם. ובפרט אצל נשים, כפי שאמרו חז"ל, שנשים יהירות, ולא יפה להן השררה.

נשים חרדיות רבות פונות היום להיי טק, לעסקים חובקי עולם, לעריכת דין, לראיית חשבון, לתקשורת, לפעילות ציבורית. יש אפילו טייסת חרדית. הן מתחילות לקבל מעמד חברתי, ולעיתים להרוויח כסף רב. הן הופכות להיות לחשובות בעיניהן, ובמקום שהעבודה תהפוך לאמצעי לקיום הבית היהודי, היא הופכת לה למטרה בפני עצמה. החרדית הופכת לאשת קריירה. וזה תהליך מדאיג וחמור ביותר, משום שהוא מתכון להרס הבית החרדי.

השופטת החרדית החדשה, היא דוגמא קלאסית להיבט חמור זה. מבלי להיכנס לבעיות ההלכתיות שבשפיטה, שהן לא קלות, יש בכך ביטוי לרדיפה נלוזה אחרי קריירה, וחיפוש עוצמה, כוח ופרסום. זו גם הסיבה שכלי התקשורת הישראלים יצאו מגדרם להדגיש את בחירתה הראשונה של אישה חרדית לשפיטה.

הרי מגמתו של השלטון החילוני, הוא להפוך את החרדים לישראלים. השופטת החרדית, היא החרדית הישראלית הראשונה. היא כבר הפכה לישראלית. ביתה לא יהיה כבר בשום אופן בית חרדי.

כל הבעיה היא, שנשים חרדיות רבות כבר ודאי מקנאות בה. היא זכתה לפרסום. למעמד. לכסף. היא הנחשונית הראשונה שהפכה לישראלית. אבל היא עלולה לגרור עוד רבות אחריה.

החברה החרדית צריכה להתנער ממנה, מהשופטת החרדית החדשה, ולהוציאה מחוץ לקהלה. רק צעד פומבי משמעותי יבהיר, שהאישה החרדית יוצאת לעבודה לא לשם הקריירה, והפיכתה לישראלית, אלא כדי לפרנס את בעלה הממית עצמו באמת באוהלה של תורה, ולקומם את הבית החרדי לדורות.

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זאת הבעיה הגדולה ביותר של היהדות

  המשפחה היא מהות היהדות. ברגע שנשים הולכות לעבודה בשבע בבוקר וחוזרות בשעות אחה"צ ואוספות את עולילהן מהצהרונים אז הילדים לא יגדלו בצורה הראויה. מתוך נסיון אישי, העבודה בסביבת היי-טק היא בעייתית ביותר. זה מתכון להרס וחבל שלא שמים על זה את הדגש ומתמקדים בבעיות כמו "גיוס חרדים", "נושרים" וכו'…

  יוסף כרמון |
  הגב
 2. צודק בכל מילה!

  דוב צודק בכל מילה שלו! 'נשות קריירות' הם כבר לא האמהות המסורות כמדי דור, וכבר לא האשת חיל הנכנעת לבעלה (ואין הכי נמי שלדעת הגוים והחילונים אינה צריכה להכנע לבעלה, אבל לפי דעת תורתינו הק' אכן כך צריכים להיות פני הדברים)

  יעקב |
  הגב
 3. שימי

  תפסיקו לבלבל בשכל אישה שרוצה לעבוד ולהחזיק בית חרדי יקר השם תצליח כי היא באמת רוצה וכל מי שלא חושב ככה זה בגלל שהוא לא סומך על אישתו

  שימי |
  הגב
 4. תנו לנשים להחליט בשביל עצמן

  יש כמה היבטים לעניין:
  1. צריך לתת לנשים להחליט לבחור בחופשיות מה נטיית ליבן ולא לצמצם אותן, אחרת הן יהיו אומללות. ברגע שאתה מצמצם אותן הן לא מגיעות לשיא יכולתן, וגם הן – רוצות! אז למה לא?
  תנו לה לבחור לעשות מה שהיא שוקלת לנכון. גם הבעל יכול לעזור בקיום המשפחה. לא הכל צריך ליפול על האישה. הבעל יכול לאהוב ולפרגן לאשתו המצליחה ולא לגרום לה להרגיש חנוקה.
  גם האישה רוצה להגיע להישגים. גם לה יש רצונות ושאיפות! ולא רק לבעל הרוצה להגיע להשגים בעולם התורה. מי שחושב לצמצם את האישה ולא מאפשר לה לפרוח פשוט גורם לה עוול!

  2. צריך לפעול כמה שיותר לשלב חרדים וחרדיות בחברה הכללית, מבלי לפגוע באמונתם/ן ו/או שמירת התורה. זה מכיוון שכך הציבור הכללי יכיר אותם ויתאהב בתורה ובמידות הטובות.
  אין מה לחשוש מפגיעה בתורה כי הרי החרדים גדלו בעקביות ובצורה עמוקה לערכים ומידות טובות והם לא יגררו אחרי תופעות שליליות אם הן קיימות. התורה מקנה ערכים ומידות ואת זה הציבור החרדי יכול ללמד את הציבור הכללי באהבה ובאחדות.
  צריך לחשוב על אחדות ואחווה בעם ישראל. זו המשימה האמיתית שלנו כעם.
  לאהוב את עם ישראל, את האנשים השונים והיקרים.
  די להסתגרות ולחיים בתוך גטו חרדי גלותי!
  אנחנו תודה לאל במדינת ישראל, אין לחץ של הגויים. עכשיו אפשר לקיים את יהדותנו בחופשיות וללמוד אחד מהשני מתוך אהבה ואחווה.
  גם לציבור החרדי יש דברים טובים ללמוד מהציבור הכללי!
  יש אנשים נפלאים בציבור הכללי. לא צריך להפוך את העור על מנת להכיר אותו.
  צריך קצת לאפשר חברותיות ורעות בין האנשים השונים בעם ישראל.

  עינבל |
  הגב
 5. תמצות האידיאולוגיה החרדית החלולה והנבובה

  בשבילך האישה היא לא יותר מאשר משרתת. היא צריכה לפרנס את הבעל בזכות היתר מיוחד ששחרר אותה מהתמסרות מוחלטת לגידול הילדים ועבודות הבית.
  וואו. איזה שחרור. היום היא גם צריכה לפרנס את הבית כי החרדים המציאו דת חדשה שבא פרנסה בכבוד היא אות קלון וגם לגדל את הילדים וגם לעשות את עבודות הבית. בעוד הבעל הכסיל מתמסר ללימוד וכתיבת מאמרים אוויליים כגון אלו

  אורי |
  הגב
 6. שאלה לדב

  אחד הדברים שמעניינים אותי הוא האם דב הלברטל נולד מטומטם,
  או שהוא שחק לעצמו את התבונה עד שהגיע למצב שהוא נמצא בו היום?
  אני מלאת הערכה למי שסבור שהטפשות היא נכס וממש עמל בשביל להשיגה

  רבקה |
  הגב
 7. אם כן יצאו הגברים לעבוד

  ואזי הם כדי להתפרנס יהפכו לישראלים . כולנו עם הזמן הופכים לישראלים, כמו שיהודים הפכו לליטאים ,ותימנים, זה המציאות. ואפשר לקיים מצוות עם זה ,ואין להצר על כל שינוי, כי זה דרך העולם.

  מייק |
  הגב
  • ממש לא

   זה כזה בולשיט זה שאישה חרדית לא אומר שהיא צריכה לחיות רק למען בעלה ולא למצוא משמעות במה שהיא עושה

   חיים |
   הגב
 8. דב היקר ...היית מת להיות שופט כמוה !!לך תאכל חמוצים!

  כל הכבוד לשופטת החרדית הראשונה עלי והצליחי !!!וכל מי שיש לו בעיה עם זה וחושב שהוא יותר חרדי ממך או יותר חכם או יותר מושלם ..שיאגל חמוצים ####!!!###

  דבורה |
  הגב
 9. דְבוֹרָה אִשָּׁה נְבִיאָה, אֵשֶׁת לַפִּידוֹת הִיא שֹׁפְטָה אֶת-יִשְׂרָאֵל, בָּעֵת הַהִיא. וְהִיא יוֹשֶׁבֶת תַּחַת-תֹּמֶר דְּבוֹרָה, בֵּין הָרָמָה וּבֵין בֵּית-אֵל בְּהַר אֶפְרָיִם; וַיַּעֲלוּ אֵלֶיהָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, לַמִּשְׁפָּט.

  דב היקר,
  את התלונות שלך אתה מוזמן להפנות לאלוהי ישראל ולדבורה הנביאה, ששפטה את ישראל הרבה לפני השופטת חוי הטוקר. עם ישראל פה כבר למעלה מ 4,000 שנה וישאר פה לנצח נצחים.
  מאחל לך שתעורר מהתרדמת שלך ומצרות הראיה והחשיבה. שה' יאיר פניך אליך ויחונך וישם לך שלום.

  יהוידע |
  הגב
  • ה' ירחם

   איזו השוואה נוראית! דבורה הנביאה לשופטת בערכאות של חילוניים עם משפטי הגויים! תתבייש לך. מטוםטם קטן. הלברטל כתב דברים פשוטים של טעם.

   שמעלקע |
   הגב