החרדית שהתפקרה נאבקת על הילדים

בפוסט שגוללה רחל בפייסבוק היא מאשימה את גרושה שמונע ממנה לראות את ילדיה, וכיצד הוא מפר את הסדרי הרווחה.{ אפקט אסתי }

תופעת החוזרים בשאלה הולכת ומתפתחת כפטריות שצצו לאחר הגשם, בעיקר בפייסבוק שם יוצאים החוזרים ומביעים את רגשותיהם ואת טענותיהם כנגד הממסד החרדי.

בפוסט שגוללה רחל בפייסבוק היא מאשימה את גרושה החרדי, אברך ספרדי שמונע ממנה לראות את ילדיה, וכיצד הוא מפר את הסדרי הרווחה

בראיון שהעניקה למגזין האינטרנטי  "המקום הכי חם בגיהנם" היא מספרת על הפרשה האחרונה שהוציאה אותה למאבק, "הסיפור של אסתי טלטל אותי. אני לא עומדת להתאבד, אבל אני יכולה לראות איך זה היה יכול לקרות לי. לפני שלוש שנים, כשהבנתי שלא אצליח לראות את הילדים, לא יצאתי מהמיטה. אני כבר לא שם היום. אני עובדת ולומדת ומנהלת חיים נורמטיביים. אבל מצד שני, את לא יודעת מתי החיים יתרסקו לך. אני אומרת, למה לחכות? אני רוצה לראות את הילדים שלי עכשיו, אני לא רוצה שהמשפחה של בעלי יביאו פרחים לשים על הקבר שלי".

 

רחל גדלה במשפחה צרפתית למדה ב"סמינר הישן", בגיל 18 היא נישאה לאברך ספרדי, כעבור חמש פגישות התארסו וכעבור מספר שבועות, התחתנו.

 

הילדים נולדו בזה אחר זה, ואחרי כמה שנים, היא לא יכלה לשאת יותר את נישואיה, שלא היו פשוטים.

התפנית הגיעה לאחר שהעובר שלה נפל. "כשהחלו הצירים, הפסיקו התנועות של העובר", היא מספרת. "הרגשתי שמשהו לא בסדר. הייתה לי הרגשה רעה והתפללתי. זו הייתה התפילה האחרונה

. הייתי מרוסקת ברמות שאין לתאר. כאן האמונה שלי הסתיימה. כשהתינוקת יצאה, ראיתי את הגופה. עטפו אותה בשקית והוא שמר על הגופה בלילה כי הוא פחד שינתחו אותה. כשקברו אותה, נקברה גם הדת שלי".

רחל עזבה אט אט את הדת. "דבר ראשון נרשמתי לספרייה, אחר כך התחלתי לחלל שבת בסתר. לאחר מכן עזבתי את בעלה לטענתה  עסקני הקהילה  החרדית מנסים לסלק אותה מחיי הילדים. .

"הן מגלות אזלת יד, שולחות מכתבים רפים לבית הדין, לא פועלות בנחרצות", אומרת רחל."הכל מתרסק לי מול העיניים. חשבתי שמדובר באנשים שיש להם כבוד מקצועי, שפקידות הסעד באמת הלכו ללמוד עבודה סוציאלית בגלל שיש להן חמלה, שטובת הילדים חשובה להן. אך עליי לרדוף אחריהן, הן לא מחזירות לי טלפונים ומתעלמות ממני. בצער אני אומרת שאיבדתי את האמון במערכת".

בית הדין מינה פסיכולוגית חרדית שאמורה לדאוג לקשר בין הילדים לאם. בחוות דעת  שכתבה, ציינה שיש לפטור שניים מהילדים מהביקורים אצל רחל.

רחל מנסה להגיע להסדר עם הגרוש שלה וכתבה אף מכתב לשרת המשפטים, איילת שקד, למקום הכי נמוך בגיהנום סיפרה, "כתבתי לה, רק תבדקי. יש כאן עוול משווע וחוסר צדק. היא כתבה לי מכתב שמחזיר אותי לבית הדין. טרחת לקרוא את המכתב שלי והמסמכים? אני רוצה לגדל את כל הילדים, אבל אני ריאלית, אני מוכנה להתפשר על משמורת משותפת. אני גרה קרוב לילדים ואני רוצה לראות אותם בסופי שבוע. אני אשמור שבת. אני לא באה לעשות רע לילדים. אני לא רוצה לחשוב על התרחיש הגרוע שיכול לקרות אם הילדים יגדלו בלעדיי. ילד בלי אמא, מי ייקח את זה על עצמו?"

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לך יש תאווה של שנאת חינם, רק שינאה יש לכם. תאמינו לי , אתם צריכים לחזור בתשובה הרבה לפני רוב החילונים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. אסור לכנות אותם 'חוזרים בשאלה'! כי אין להם שאלות אלא רק תאוות!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב