החרדית שריגשה את כתב ערוץ 10 (וידאו)

ערוץ 10 מציג את הפרק השלישי של "השד הדמוגרפי" שמתמקד בעיקר על התחזית הצפויה לעתיד, האם החרדים יהיו רוב במדינה החילונית? {השד הדמוגרפי פרק 3}

ערוץ 10 מציג את הפרק השלישי של "השד הדמוגרפי" שמתמקד בעיקר על התחזית הצפויה לעתיד, האם החרדים יהיו רוב במדינה החילונית? נכון ל-2014, למרות ירידה בפּריון החרדי, האישה החרדית יולדת בין שישה לשבעה ילדים.

חרדית

לעומת זאת האשה החילונית יולדת בין שניים לשלושה ילדים.  אחוז התלמידים בחינוך היסודי החרדי עומד על כ-25% אחוזים מסך כל התלמידים הישראלים היהודים.

ישראל רוזנר נכנס לצורך הכתבה לבית החולים ושוחח עם נשים חרדיות הרות, בגן סאקר הוא פגש את שאול קרויזר מתעמת עם חרדי שניסה לגרש את תחקירן ערוץ 10.

צפו בפרק המלא – השד הדמוגרפי 3 – באדיבות ערוץ 10

 

אסף גבע, חוקר במחלקת המחקר של משרד האוצר, חיבר דוח שקובע כי, אם ישראל לא תגביר את קצב הכניסה של החרדים לשוק העבודה, תוך שני עשורים היא תכנס לסד כלכלי לא פשוט. "אנחנו מפחדים שמצד אחד, האוכלוסיה הזו לא תשתלב בשוק העבודה ומצד שני ההוצאות ימשיכו לעלות", אומר גבע.

לפי הנתונים, רק 40% מהגברים החרדים הציבור החרדי לא יוכלו להתפרנס בכבוד, אך לאט לאט הביקוש לעובדה הולך וגובר, סיור במרכזי ההכשרה החרדים מלמד על התופעה שהולכת וצוברת תאוצה.

התחקירן ישראל רוזנר עם תובנות משלו בסיום הכתבה: "החברה החרדית הולכת ומשתנה, יש לנערים החרדים אייפונים, הם כמהים לשינוי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.