החרדית שרצה למועצת פתח תקוה: "מקבלת עידוד עצום מהסביבה"

בפעם הראשונה, אישה חרדית מתמודדת למועצת העיר פתח תקוה ברשימת הצעירים תכל'ס.רחלי מורגנשטרן, בוגרת תכנית "נבחרות", רצה כדי להוביל בעיר פתח תקוה ולקדם את האג'נדות שהיא מאמינה בהן. ראיון

רחלי מורגנשטרן, חרדית מפתח תקוה, נשואה לרב עלי מורגנשטרן ואמא לשלושה, בוגרת תכנית "נבחרות", אחייניתו של רב העיר בעבר, הרב ברוך שמעון סלומון ז"ל – מתמודדת כעת על המקום השלישי ברשימת תכל'ס למועצת העיר פתח תקוה.

שוחחנו עם רחלי על הדרך שהיא בחרה ללכת בה ולהוביל כאישה במגזר החרדי, כחלק מרשימת הצעירים תכל'ס. יש לה הרבה מה להגיד לכן על הדרך ועל הבחירות שהיא עושה כאשת ציבור אוטוטוטו…

רחלי, בת 30, שחקנית מאז שהיא זוכרת את עצמה, ואחרי מהלך שהיא ניסתה להוביל בפתח תקוה כדי להקים בית ספר ממלכתי חרדי בעיר, הדרך הובילה אותה להיכן שהיא נמצאת היום, ערב בחירות לרשויות המקומויות בארץ.

רחלי מורגנשטרן מתמודדת לרשימת הצעירים של פתח תקוה תכל'ס // צילום: חלי חליוה סלע
מהיכן קיבלת החלטה להיות נציגה בבחירות הנוכחיות?

ההחלטה התקבלה בעקבות מאבק שלי להקים בית ספר ממלכתי חרדי בעיר פתח תקוה, מה שעדיין לא צלח עד היום, ובעקבות המיזם הזה ראיתי כמה פוליטיקה יש בכל דבר וכמה צריך להיות במקום של מקבלי ההחלטות, החלטתי לעשות צעד ולהתחבר לרשימת הצעירים של תכל'ס בעיר פתח תקוה ולהלחם על מה שאני מאמינה בו.

מה האג'נדה שלך?

האג'נדה שלי היא שוויון זכויות לכולם. אני מאמינה שכל ילד וכל ילדה בציבור החרדי מגיע להם לקבל מה שכל ילד וילדה מקבלים במדינת ישראל, מגיע לילדים שלנו לקבל את המקסימום. בין אם אנחנו בוחרים לשלוח אותם לחיידר או לתלמוד תורה, בית יעקב או כל בית ספר אחר, החל מלימודי ליבה ועד מבנים הכי טובים. תושבים רבים מהציבור הדתי והחילוני מתחברים למסרים שאני רוצה לקדם, בעיקר מהשאיפה שמוסד חינוכי מהסוג הזה עבור הילדים במגזר החרדי יהיה משוייך למשרד החינוך לא לגוף עצמאי.

למה כדאי להצביע לך?

כדאי להצביע לי, כי אני מייצגת קול של רדיפת צדק ושל שוויון זכויות אמיתי. אני לא יכולה לראות חוסר צדק. בעזרת ה'  כשאני ייכנס למוצעה אני יהיה זמינה לכל אחד ואחד, לא משנה לי איזה כיפה שהוא שם על הראש או מאיפה הוא הגיע חשוב לי שכל אחד יקבל מענה שהוא זכאי לו. אני רואה היום כמה סלקציה עושים ביתי ספר למשפחות רבות מזרחיים או חוזרים בתשובה ועוד. יש חשיבות רבה לפתח מוסדות חינוך חרדיים כי מה שיש היום לא תמיד נותן מענה לסטנדרט שקיים בציבור החילוני, ועל זה אני יפעל בכל הכח.

איך מקבלים אותך במשפחה הקרובה שלך? יש תמיכה?

במשפחה הקרובה שלי מאוד מפרגנים ומאוד תומכים בי. אני מקבלת חיבוק גדול ועצום מכל הסביבה הכי קרובה שלי. אני חושבת שאם לא הייתי מקבלת את כל החיבוק האוהב שמסביבי, מההורים שלי ומבעלי היקר, כנראה היה קשה לי מאוד. אני מרגישה שאני שליחת ציבור, שהקב"ה נתן לי מקום להיות ולהוביל בו ואני חייבת להשתמש במתנות האלה ולהעביר אותם הלאה ולא להשאיר אותם לעצמי ומשפחתי.

 האם יש בכוונתך לרוץ לכנסת? כנציגת החרדים אולי?

רחלי מחייכת. "אם היית שואלת אותי לפני שנה אם אני רוצה לרוץ לבחירות המוניציפליות, לא יודעת אם הייתה לי תשובה בשבילך, אבל היום אני רואה כמה הקב"ה מוביל אותי, בדרך שהוא מחליט בשבילי, ואני עוצמת עיניים ובוטחת בו ובדרך שהוא מתווה לי בלב שלם, וכך אני צועדת הלאה עם כל ההפתעות שהקב"ה מזמן לי. כנציגת החרדים זה קשה להתיימר להיות נציג של חברה שלמה. אני מבחינתי נציגה של כל מי שרוצה שאני יהיה נציגה שלו".

איך היית רוצה לראות את הנשים בישראל בכלל ואת הנשים החרדיות והדתיות בפרט?

"אני יכולה לספר לך שנכנסתי לתוכנית 'נבחרות'. נכנסתי אישה אחת ויצאתי אישה אחרת. משהו בתכנית פותח את המחשבה והראיה כלפי הזולת. אומנם גם לפני כן היה לי אכפת והקמתי מערך התנדבות למבוגרים וילדים, אבל בתכנית חש הצדק מתחדד. התפיסה היא שאם הקב"ה נתן לך מתנות של יכולת מנהיגות ושינוי את לא כולה להשאיר את זה אצלך בלבד, אלא לצאת החוצה ולתרום לסביבה. חשוב לי שכל אישה בישראל ובעולם בכלל תעשה מה שטוב לה ומה שהיא יודעת וקיבלה מתנה מהקב"ה זה החשיבות והתכלס בחיים שלנו, להשתמש במתנות שקיבלנו מה'".

מה הסיכויי שלך להיבחר?

"לפי הסקרים נראה שיש סיכוי רב שאני אגיע למועצת העיר".

ואכן, מתוך 14 רשימות מתמודדות בפ"ת, סיעתה מופיעה בסקרים האחרונים כמקבלת מנדט או שניים, ולה עצמה כמי שניצבת במקום השלישי, יש הסכם רוטציה עם המקום השני, ולכן סיכוייה גבוהים. רחלי מאמינה שהיא שם בכל הכח, בואו נחכה כמה שנים ונראה אותה בכנסת…

ולסיום: אישה היא?

"אישה היא כח, עוגן,לב, חכמת נשים בנתה ביתה אני מאמינה בכח ובמוטיבציה נשית, בלדעת לפתור משברים. נשים מימי התנ"ך ועד היום היו נשים עצומות שהובילו ל אחת בדרכה. לכן אני מאמינה בח במיוחד שלנו כנשים".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן ע''ה פסק ביביע אומר אשה נשואה ללא מטפחת היא פרוצה

  וזה נראה כך
  פונה אני לאתר הורידו המילה החרדית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מגיע לה היא באמת עובדת

  רחלי אנחנו מצדיעים לך על העבודה עבור מוסדות החינוך בעיר פ"ת עבור הדאגה לפרט ולכלל שתצליחי צריך אנשים כמוך תמשיכי בכל כוחך

  איתמר |
  הגב