"החרדי גיבור, אבל אל תלמדו ממנו"(וידאו)

בבוקר שאחרי פיגוע הדקירה בשוק בפ"ת מדגישים גורמי הצלה כי למרות התושיה שגילה הפצוע – הוא פעל בניגוד להנחיות {במד"א מחדדים}

בבוקר שלאחר פיגוע הדקירה בפתח תקוה מרעננים במד"א את ההנחיות באשר להתמודדות בסיטואציה דומה. לדברי גורמי הצלה, העובדה שהפצוע החרדי בפיגוע, ששלף את הסכין מגופו וחיסל את המחבל היא אכן מרשימה – אך מנוגדת להוראות.

לדבריהם, ברוב המקרים הוצאה של הסכים/החפץ החד מהגוף באופן עצמאי היא מסוכנת ועלולה לגרום לסיבוכים.

"אין ספק שהפצוע שחיסל את המחבל הוא גיבור שראוי לההערצה על כך, אולם חשוב לחדד לציבור את המסר כי בסיטואציה דומה יש לבודד את מקום הדימום ולהשאיר את הוצאת החפץ החד לכוחות ההצלה", מדגישים במד"א.

בוידאו: הנחיות מד"א להתנהגות בעת אירוע טרור

כזכור, שר הפנים אריה דרעי, ביקר אמש בבית החולים בלינסון את פצוע הפיגוע בשוק בפ״ת. ״הבחור התנהג בגבורה, סיפר לי כיצד נדקר ובעיקר התעניין בפיגועים בירושלים וביפו ובמצב הפצועים.

דרעי הוסיף: "זה יום קשה מאד, פיגועים של בודדים בפת, ירושלים ויפו. אני סומך על המשטרה, צהל והשבכ ובינתיים כולנו חייבים להתמודד ואין לי ספק שנצליח כפי שהתמודדנו בעבר עם ימי פיגועים קשים מאלה. אנחנו חייבים להמשיך בשגרת החיים".

ד"ר ערן רוטמן סגן מנהל בית החולים בילינסון מסר כי אליהם "הגיע גבר כבן ארבעים לאחר שעבר מספר פציעות דקירה בפלג גופו העליון ולא נשקפת סכנה לחייו. הוא עובר כרגע הערכה ולאחר מכן יוחלט על המשך הטיפול".

מעדויות של בעלי העסקים במקום עולה כי הדוקר עבר בין החנויות ובהגיעו סמוך לחנות המשקאות "מתוק וחריף" זיהה את החרדי ומבלי שאירעה תקרית ביניהם זינק הערבי לעברו של החרדי ודקר אותו באזור העורף. החרדי הצליח להתעשת, שלף את הסכין מגופו וזינק לעברו של הדוקר ודקר אותו מספר פעמים בגופו כולל דקירה אחת ישירה בצוואר. לאחר מכן התיישב ולטענת עוברי אורח אמר: "הרגתי בן אדם שניסה לרצוח אותי".

https://vimeo.com/158215785

AqPjDM6LFjCf1FSZxMtzQcNMAqJ4ug0cTLAMqsyTyaR2 from Kooker on Vimeo.

20160308093739

20160308093704

20160308094208 (1)

20160308094208

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.