"החרדי המודרני הוא סוכן כפול. הוא חי בשני העולמות"

'שבאבניקים' המשודרת ב-HOT מקבלת לא מעט ביקורות,בעיקר במגזר החרדי על כך שהסדרה אינה מציגה בצורה אמינה את החיים של בחורי הישיבות. יוצר הסדרה החליט להגיב לטענות

סדרת הקומדיה על החרדים המודרניים 'שבאבניקים' המשודרת ב-HOT מקבלת לא מעט ביקורות,בעיקר במגזר החרדי על כך שהסדרה אינה מציגה בצורה אמינה את החיים של בחורי הישיבות.

אלירן מלכה שיצר, כתב וביים את הקומדיה החרדית- החליט להגיב על הטענות בפוסט שכתב בדף הפייסבוק שלו. "בשבוע האחרון התחלתי ללמוד מסכת חדשה, מסכת קטנוניות" כתב מלכה. "ההוא אומר שהגרביים של אבינועם צבעוניות מידי. ההוא אומר שאצלם היו שרים 'יומים', רק לראשיבה ולא למשגיח.. וכמובן הכי חשוב : תזכור שאין דף קצ במסכת יבמות! {טוקבק 34, "ולא בשום מסכת!!". הבנו, תודה}. את כל זה כמובן, הם אומרים, אחרי שראו כל פרק, בדיוק שעה אחרי שעלה לרשת. יש המון התנשאות ישיבשערית בירידה הזאת לפרטים הקטנים: 'הם', מעבר להרי החושך, לעולם לא יצליחו לחקות את החיים "שלנו", החרדים. או ווטאבר", כתב מלכה.

יותר הסדרה שחובש כיפה סרוגה מסביר כי: "בסדרה אני לא מנסה לחקות את החיים הריאליים הממוצעים של בחורי ישיבה. מי שרוצה לראות חיים ריאליים ממוצעים, שיקח קו 33 לרחוב הפסגה ויסתובב. אלה החיים הממוצעים הריאליים, שם אף שנדליר לא נופל, ואף אחד לא מסתבך בהתערבות עם שחקני פוטבול בגן סאקר. אף בחור ישיבה לא שומע מוסיקת פאנק, הבת של התורם פשוט נשארת בבית, וכשאתה נכנס לשדה מוקשים, אתה פשוט עושה את מה שהחייל אומר לך לעשות וזהו. אלה החיים עצמם.

כל סדרה, סרט, או ספר, יכולים {לדעתי צריכים} לעזוב את הנקודה המציאותית הזאת, ולקחת 'זווית' על החיים. כלומר, לראות סיפור אחר, נסתר, נעלם, כזה שלא רואים במכה ראשונה, ולתת לו במה וקול. להעלות אותו מתחת לפני השטח, למעלה, לרשות הרבים. מה הזווית, תשאלו? הזווית של הסדרה היא הסיפור של החרדי המודרני, זה שהחליט כבר שהוא מתערבב. זה שהולך לכושר ג'ים, שמסתובב בממילא, שנוסע לחו"ל, שקונה מכנסי סקיני, ושואל את עצמו את השאלה, עד איפה אני יכול להתערבב בלי לשלם מחיר?".

לצופים המבקרים את הסדרה הוא מציע לחשב מסלול מחדש: "החרדי המודרני הוא סוכן כפול. הוא חי בשתי העולמות. לפעמים נראה שהוא לא נמצא באף אחד מהם, ואני מקווה שזה דווקא להיפך. שאולי הוא דווקא סיכוי לגשר ביניהם. זאת הזווית. בשביל זה באתי לעשות את הסדרה. זה הלב שלה. והלב נמצא במקום הנכון. את השאר, באמא שלכם, תשחררו".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מאוד נחמד לקחת דברים ולהראות אותם בהיבט סאטירי.

  מאוד נחמד לקחת דברים ולהראות אותם בהיבט סאטירי. לא חושב שזה מפריע למישהו. אבל כשאתה לוקח את הסאטירה שלך למקום קיצוני, הזוי ומבזה תקבל את זה שאנשים כועסים.
  אין, לא היה ולא יהיה דברים כמו שרואים בסדרה, גם לא אצל החרדי המודרני ביותר. ולא, אני לא מדבר על צבע הגרביים, או על זה שהניב כל הזמן משובש בין ספרדי לאשכנזי.
  אבל קחו למשל את המפגש של לייזר עם המשגיח במכוניות (בפרק השני כמדומני) הקללות והצעקות סגנון הדיבור וכו'… זה רק בא להראות שהנה, תראו, גם החרדים חולירות.
  וזה מעצבן. אוהו מעצבן. עזוב את החוסר מקצועיות בהצגת הדברים. השקר מעצבן. ההסתה המוסתרת מעצבנת. והרצון ללכלך את הפנים של המגזר החרדי, מאוד מעצבן!
  אז כן, סדרה מצחיקה, סאטירית, מהנה. בהחלט. אבל אין בדל של קשר בינה לבין חרדי, חרדי מודרני או שבבניק.
  בנת?!

  קובי |
  הגב
 2. בקיצור הוא מודה שמדובר במדע בדיוני

  אם כבר מדע בדיוני, להעצמת החוויה הייתי מוסיף לבחורים קרניים סגולות וחרבות אור שמקפיאות אותך בשידור על-גלי של חובת הלבבות..
  אם פיקשן אז עד הסוף.

  אלי |
  הגב
 3. החרדי המודרני הוא צבוע שבצבועים

  עושה מעשה זמרי ודורש שכר כפנחס. לא תורה ולא צבא. ברוך שלא עשני חרדי צבוע משתמט

  שימי |
  הגב