החרדי שהתסיס את העולם המוסלמי שובר שתיקה • האזינו

היהודי שהסעיר את העולם הערבי עם תמונותיו במסגדים בסעודיה, מספר בריאיון בלעדי שערכנו על המסע שלו לבירה הערבית. האזינו

היהודי שהסעיר את העולם הערבי עם תמונותיו במסגדים בסעודיה, מספר בריאיון בלעדי שערכנו על המסע שלו לבירה הערבית.

הראיון ישודר הלילה כאמור בקו הסקופים שמספרו – 036006060

האזינו

בן ציון (לדבריו בן, -שם פרטי, ציון -שם משפחה) הוא יהודי חרדי שגדל ברוסיה בעל אזרחות ישראלית איש עסקים מתחום הנדל"ן שרכש במהלך השנים חברים מוסלמים רבים מכל רחבי העולם.

בשל אזרחותו הרוסית הירבה בן ציון לטייל ברחבי העולם האיסלאמי כמו איראן וערב הסעודית, בשבוע שעבר פרסם בדף הפייסבוק שלו תמונות עם הטלית והתפילין בתוך מסגד בסעודיה.

התמונות הגיעו לידי עיתונאי סעודי בכיר שפרסם את התמונות והן עוררו סערה בעולם הערבי על כך שאיפשרו ליהודי להיכנס כך אל המקומות הקדושים לאיסלאם.

בשיחה שערכנו איתו הערב סיפר בן ציון על המסעות המרתקים שהוא עורך, ועל הפער הגדול שיש בין איך שהמדינות מוצגות בתקשורת לאיך שהן במציאות. בייחוד כללי – איראן.

בתחילת הראיון ניסינו להבין מה היתה מטרה הנסיעה, והאם מישהו עומד מאחורי הנסיעה? בן ציון הבהיר ״אין לי חברת יח"צ ואין לי שום אג׳נדה במסע הזה מלב טיול פרטי שלי כאדם פרטי ולא כמייצג שום גורם או גוף כלשהו״. טוען בן ציון.

החרדי בסעודיה – צילום פייסבוק

והתמונות, עם התפילין במסגד?

פרסמתי אותם בדפים החברתיים הפרטיים שלי – כמו אינסטגרם ובפייסבוק שם עוקבים אחרי רק חברים ומשפחה. פרסמתי את זה כדי שהם יראו את המסע שלי אונליין. אני מניח שהתמונות דלפו מהפייסבוק כיוון שחשבון האינסטגרם שלי פרטי״. בן ציון, מוסיף כי חשבון האינסטגרם שלו הוקפא ליממה בעקבות ריבוי הצפיות בדף שהדליקו נורה אדומה באלגוריתם, אך לאחר יממה שב לפעילות רגילה – או שמא דיווחו על הדף״

קיבלת איומים על חייך מצד גורמים איסלאמיים בעקבות התמונות? אתה חושש לחייך?

״איומים לא קיבלתי, ואני בוודאי לא חושש. כן ראיתי תגובות שנאה מאוד קשות בעיקר של מוסלמים -כלפי מוסלמים שהתווכחו בינם לבין עצמם מדוע אסור ליהודי בעצם לבקר במדינות מוסלמיות״

היית גם באיראן, ביקרת את הקהילה היהודית שם?

״לא. נסעתי עם חברים. כמו שאמרתי לך, עיקר הנסיעות שלי הן לשם מפגשים עם חברים בעולם האיסלאמי. אולי בפעם הבאה שאגיע לאיראן אבקר את הקהילה היהודית במדינה״.

עכשיו, כשכבשת את הכותרות בכל העולם הערבי, האם אתה מתכוון לפצוח בקריירה ציבורית, או לקדם איזושהי אג׳נדה של שלום?

״לא. אני איש עסקים שעוסק בנדל״ן ולא מתכוון לשנות שום דבר בעקבות פרסום מסעותיי השבוע״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.