ברקת מבהיר: "לא הייתה כל כוונה לפגוע ברב שרקי"

בקריית משה טוענים כי ראש העיר עלול להקצות שטח של הקהילה הדתית לאומית לידי חסידות גור, הרב אורי שרקי ל'אקטואליק': "אנו חוששים כי גור ייקחו את השטח" לשכת ברקת: להד"ם

הקרב על המבנים בין חסידות גור מגיע גם לשכונות המעורבות בירושלים? במסגרת ההסכם על חלוקת ההקצאות בירושלים בין 'דגל תורה' לראש העיר ירושלים, בקריית משה טוענים כי ראש העיר עלול להקצות שטח של הקהילה הדתית לאומית לידי חסידות גור, וזאת במסגרת ההקצאות בשכונות מעורבות.

קריית משה היא שכונה בדרום מערב ירושלים שבה מתגוררים בעיקר תושבים המזוהים עם הציבור הדתי לאומי. מרבית התושבים בשכונה מתפללים בבית הכנסת ״בית יהודה" בנשיאותו של הרב אורי שרקי, שמשרת כרבה של הקהילה מזה כ-20 שנה.

הרב שרקי הוא בוגר ישיבת "מרכז הרב', וסחף ברוחו לא מעט בוגרים של הישיבה המוקמת בשכונה בעלת צביון חרדל"י. הרב שרקי הוא אב לשבעה ילדים אחד מהם יאיר שרקי כתב חדשות 2, בנו שלום שרקי נרצח בפיגוע בגבעת הצרפתית בירושלים.

במהלך הבחירות האחרונות תמך הרב אורי שרקי ממנהיגי הציונות הדתית בראש העיר ניר ברקת ובכך סלל את הדרך להסכם עם המחנה הדתי בעיר.

בפתח שיחתנו עם הרב שרקי הוא מתאר על  הקהילה הייחודית הממוקמת ליד גשר המיתרים בעיר, "הקהילה שלנו מונה מעל 200 מתפללים", הוא אומר "בבית הכנסת נערכים תפילות ושיעורי תורה לזיכוי הרבים".

הרב שרקי מתוך ערוץ מאיר

אנחנו נמצאים בתוך המתחם  העירוני של בית ספר דרור, הילדים שלומדים שם בבית הספר ״דרור״ אומרים לצאת מהמקום בקרוב, במקומם יכנסו תלמוד תורה של חסידי גור שעלולים לקחת לנו את בית הכנסת", הוא חושש.

הרב שרקי לא נקב במילים חריפות,אולם גורמים בקהילתו מחריפים את הטון ומאיימים בשיחה ל'אקטואליק' כי המתפללים לא מתכוונים לשבת על זרי הדפנה והם הולכים להיאבק בכל הכוח כנגד כוונת חסידי גור להשתלט על השטח". גורם נוסף הבהיר כי לראשונה בהיסטוריה של השכונה מנסים לחדור לתוך השכונה הדתית לאומית.

לשכת ברקת: להד"ם

תגובת עיריית ירושלים: מדובר בעורבא פרח שלא היה ולא נברא ואפילו משל לא היה. לאחר בדיקה מעמיקה הוברר מעל לכל ספק כי לא רק שלא היו דברים מעולם, אלא גם הובטח שמבנה בית הספר הספר דרור יישאר של הציונות הדתית. מעבר לכך גם לא היתה כלל בקשה של החרדים למבנה הזה. יובהר כי אין ולא הייתה מעולם כל כוונה לפגוע בבית הכנסת והקהילה בראשותו של הרב אורי שרקי והעירייה תפעל לחזק ולסייע לקהילה בכל צרכיה. יש לדחות על הסף ניסיונות כוזבים של אנשים אינטרסנטיים שמטרתם לסכסך בין הקהלים השונים בעיר ולהרבות מדון ומחלוקת על לא מאומה.

 

סייע בהכנת הכתבה: מנחם קולדצקי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טעויות מיותרות בכתבה

  סתם מאכזב שוב לראות עבודת תחקיר רדודה שממציאה נתונים ללא קשר למציאות (שדרך אגב, כל כך קל לבדוק אותה בשטח).
  – "מרבית התושבים בשכונה מתפללים בבית הכנסת ״בית יהודה"" – נו, באמת!? מיד אחר כך כתבתם "200 מתפללים…", קהילת "בית יהודה" מפוארת ומכובדת, אבל יש עוד כ 30 בתי כנסת וישיבות נוספים בהם מתפללים ה"מרבית", אשכנזים, ספרדים, חסידיים,ליטאים, חב"ד, ברסלב, ויש גם לא מעט כאלה (דווקא ותיקים) שבכלל לא דתיים.
  – "הרב שרקי הוא בוגר ישיבת "מרכז הרב', וסחף ברוחו לא מעט בוגרים של הישיבה" – הרישא נכונה, אבל ציבור מתפללי קהילתו דווקא אינם תלמידי "מרכז הרב" אלא בעלי בתים דוברי צרפתית ואברכי/תלמידי של "מכון מאיר" שם הרב מלמד שנים (נכון, לא עקרוני, אבל למה להמציא).

  באשר לתגובת העיריה. הלוואי, אבל כמו שאומרים "אין עשן בלי אש". נראה מה ימים יגידו בשטח ולא בדיבורים…

  העיקר באמת לשמור על "אהבת אחים" ולצורך כך באמת להכיר בצרכי השכונה בהתאם לצביונה ולא לזעזע סדרי בראשית

  תושב ותיק של השכונה |
  הגב