החרם על עיתון 'הפלס': פעילי העיתון בקרב חדש: "לעזוב את כללית"

המאבק סביב הפרסום בעיתונות החרדית: מאז הקמת "הפלס" סובל העיתון מחרם מודעות שמפעילים כלפיו משרדי הפרסום הגדולים בעקבות מכתבם של גדולי ישראל האוסר לפרסם בעיתון 'הפלס', כעת יוצאים ראשי 'הפלג' במאבק נגד קופת החולים 'כללית' שיוצאת למסע פרסום בעיתונות החרדית כולה מלבד עיתון 'הפלס' שסובל מחרם פרסומי

המאבק סביב הפרסום בעיתונות החרדית: מאז הקמת "הפלס" סובל העיתון מחרם מודעות שמפעילים כלפיו משרדי הפרסום הגדולים בעקבות מכתבם של גדולי ישראל האוסר לפרסם בעיתון 'הפלס', לפני כשנה עזבו אלפי מבוטחים המזוהים עם 'הפלס' את קופות החולים מכבי בניסיון להפעיל לחץ על ראשי הקופה לפרסם בעיתונם אך ללא הצלחה.

כעת יוצאים ראשי 'הפלג' במאבק נגד קופת החולים 'כללית' שיוצאת למסע פרסום בעיתונות החרדית כולה מלבד עיתון 'הפלס' שסובל מחרם פרסומי, בעקבות זאת מארגן 'הפלג' בשבועות האחרונים עזיבה של קופת החולים כללית. לדברי גורם ב'פלג' הקבוצה תעביר מאות משפחות מקופת חולים כללית.

על פי החוק, ניתן לבצע מעבר בין קופות חולים בשישה פרקי זמן שונים בכל שנה. בכל נקודה כזו עוברים בין 17 אלף ל-22 אלף מבוטחים מקופה אחת לשנייה.

מכתב גדולי ישראל האוסר לשתף פעולה עם עיתון 'הפלס'

צילום: אהרן והב עיבוד: קוקר
צילום: אהרן והב
עיבוד: קוקר

אנשי "הפלס" נקטו בשיטות אגרסיביות להבאת פרסום לעיתונם. הדבר כלל הצפה של מוקדי שירות של מפרסמים ואף טלפונים ישירים אל בתיהם של ראשי המשק, ובהם מנהלי בנקים וחברות מובילות, לפני כשנה אף נעצרו למעלה מ-20 איש בעקבות הטרדות נגד בכירי המשק ובהם חשש לפלילים.

פעילי 'הפלס' גוייסו לפני כשנה וחצי למען המאבק המדובר על מנת להעביר מבוטחים מקופת החולים מכבי ובמשך חודשיים רצופים פעלו יומם ולילה לנסות ולהעביר לקוחות למאוחדת, גם ביטאון 'הפלס' יצא בסיקור נרחב ובמודעות חוזרות ונשנות למען המאבק, אך בסופו של יום המאבק לא צלח כשעל כל מבוטח שעזב גייס הועד למען כבוד רבותינו המזוהה עם 'דגל התורה' מבוטח חדש וכך בסופו של יום המאבק לא הניב תוצאות.

במידה ומאבקם של אנשי 'הפלס' יצבור תאוצה "יתד נאמן", ישיבו מלחמה כפי שהיה במאבק הקודם, ומהמלחמה הזו ייתכן מאוד שקופת חולים 'כללית' תרוויח בסופו של דבר.

הבוקר פורסמו כרוזים ראשונים בריכוזים החרדים מטעם ועד ידידי 'הפלס' בהם נכתב: "מדוע אלפים נוטשים את קופת החולים כללית? פרטים יבואו".

20160229102945

20160229102944

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.