החרם על קניון רמות: החילונים יוצאים לקרב – "לתמוך ולסייע על אפם וחמתם של החרדים"

 החלטתם של רבני שכונת רמות בירושלים להטיל חרם על קניון בשכונה בשל בעיית הצניעות, הציתה מלחמה בין החרדים לחילונים ברמות.

 יו"ר המינהל הקהילתי ברמות זאב לנדנר הפיץ מכתב יוצא דופן בו הוא קורא לתושבים, הן החילונים הדתיים לאומיים והחרדים החדשים  להגיע בהמוניהם לקניון ברמות  לסייע למנהלי הקניון שלא להתקפל לדרישותיהם של הרבנים והציבור החרדי.

 "בואו בהמוניכם" כתב לנדנר במכתב לתושבי רמות . "ראו במשימה של הכשלת רצונו של המיעוט להפעיל סחטנות על בעלי העסקים בקניון משימה ראשונה במעלה. רכזו את כל קניותיכם מהיום והלאה אך ורק בקניון הפועל בשכונה, וקראו לבני משפחותיכם , חבריכם מכל מקום בעיר ומחוצה לה להירתם למהלך חשוב זה ולהביא לשגשוגם של העסקים בקניון על אפם וחמתם של מחרחרי הריב".

 מכתבו של לנדנר בא בעקבות מכתב שהופץ ביום שישי האחרון על ידי רבני רמות, במכתב בו הם קוראים לתושבי השכונה להחרים את הקניון השכונתי עקב הפרת הסטטוס קוו בקניון, במקום, ישנם בובות נשים, וכן שירים חילונים הבוקעים מהחנויות בקניון ומחוצה לה.

הרבנים כתבו כי מטרתם של מנהלי הקניון לרצות את המיעוט החילוני  "ואילו כלפי רוב תושבי הסביבה החרדים היחס היה כאל קהל שבוי המונח ממילא בכיסם".

במכתב מציינים הרבנים עוד כי: ״לאחרונה ישנה התדרדרות גדולה בשטח״, ולפיכך חותמים הרבנים את מכתבם, "מעתה ועד להודעה חדשה – אין להיכנס ואין לקנות בקניון רמות".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זוהי חרפה שאין הדעת סובלתה! והגורמים לחרפה הם אלה שקוראים לעצמם "שומרי אמוני ישראל" או "רבנים חרדים". בילדותי – לפני שנים רבות, שלושה-ארבעה דורות, גדלתי בשכונה חסידית, באזור שבין שוק מחנה יהודה לרח' בן יהודה, שכונה שגובלת עם שכונות "חרדיות" מצד אחד, ועם שכונות של בני עדות המזרח מצד שני שגרו בהם אנשים שומרי מצוות ליד משפחות שלא הקפידו על מסורת ישראל סבא. בין השכונות מפרידים גם היום כבישים. בסביבה היו גם חנויות של "חילונים" ו"דתיים לאומים". מי שלא רצה לא קנה אצלם. אך אף אחד לא עשה קמפיין נגדם משום סיבה שהיא. יתר על כן, בשבתות היו ילדים ו/או ילדות ששיחקו בכבישים. ילדי השכונות ה"חרדיות" לפעמים התגרו בילדים ממשפחות לא דתיות שנסעו בסקטים, קורקינט, או אופנים וצעקו "שבת". לעתים קרובות ראיתי מבוגרים "חרדים" שגערו בילדים ה"חרדים" על מעשיהם מכיון שחשוב היה להם " לא לגרום למחלוקת" בין דיירי השכונות! אינני זוכר מקרה שרדפו נערה מתבגרת בגלל מה שהיום יקראו "לבוש לא צנוע" אם היא עברה רק ברחובות המשותפים לשכונות ולא נכנסה בלבושה ה"פרובוקטיבי" לתוך השכונות החרדיות. כמובן שהיו "מלחמות" בין נוער "חרדי" לנוער "ספרדי" ("פרענקים" בלשון יידיש) שהיה בחלקו לא דתי. אך המבוגרים לא נטלו בו חלק. להיפך: היו ששלחו את ילדיהם הביתה כי ראו ב"מלחמות" אלה "ביטול תורה". היו אפילו חרדים שטענו שמלחמות כאלה הן בבחינו\ת "חילול ה'"!! בניגוד לימינו שיש חרדים שממש מסיתים את קהלם נגד סוחרים שאינם חיים כמותם!! האם מנהיגים אלה המתהדרים בשמות "רבנים" או "שומרי החומות" או בכל שם שעמיד אותם כ"צדיקים" מול "החילונים הפושעים" היו מעיזים לצאת בקמפיינים כאלה בלונדון למשל, בניו- יורק, באנטורפן או בכל עיר באירופה בה יש ריכוזים גדולים של "חרדים"?
  ומה למשל יקרה אם "חילונים" יצאו בקמפיין ובחרמות נגד בתי מסחר וחנויות מכולת של "חרדים" ? הרי מיד תקום הזעקה "החילונים שונאים אותנו"!! כמו שקרה בכנסת לא מכבר! אותם "רבנים חרדיים" אותם צריכים לגנות. הם אינם "גדולי ישראל" אלא "פחותי ישראל". הם אינם שומרים על "קודשי האומה" אלא ממש מחללים אותה!! יוצרים "חילול ה'" ו"מחלוקת" בעם ישראל. זו לא דרך התורה שדרכיה "דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום". זוהי דרך קנאית דרכם של שונאי ישראל שתמיד חיפשו להטיל שיקוצים בעם ישראל. זוהי בודאי שלא דרכם של ר' אריה לוין זכור לטוב שגר באחת השכונות הנ"ל או של ר' סנדר אורי ז"ל שגר בשכונה "חרדית" באיזור של "מקור ברוך", ולא דרכם של עוד רבים אחרים שצנועים היו בהליכותיהם וצדקה עשו עם כל מי שחי בקרבתם, "חרדי", "דתי לאומי" או "חילוני". אותם ושכמותם צריך לכבד ובדרכיהם ללכת. ולא אחרי מחרחרי ריב "מקצועיים" שרק מחפשים הזדמנויות להכניס פילוג בין שכבות העם.

  על החתום: ח"י בן דוד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. החילוניים לקבוע שאורח חייהם הוא דמוקרטיה.
  נציג החילוניים מצא טרמפ על גבם של החרדים כדי להתפרסם.
  מדוע החרדים צריכים להכנס לרניון שנבנה בשיטחם תחת אפם ולא תהיה להם זכות שהמקום הזה יהיה צנוע !?
  מדוע הם רוצים לכפות את הרפש והרקבון שלהם לטנף בו את החרדים!?
  אסור לשום אדם מאמין להפר את צו הרבנים וחייבים לגרום לכך שהמקום ישמור מעט כבוד ליהדות לצניעות ולחרדים.
  קריאתו לדתיים לאומיים עם מושג חדש "חרדים חדשים"
  שיהיה ברור מי שלא ישמע להוראות חכמי ישראל "שותף הוא לאיש משחית" וגורם לחילול ה', לביזוי תלמידי חכמים.
  אני מאמין באמונה שלמה שכל מי שישמע לקריאת חכמי ישראל שכרו גדול מאוד ומקדש שמים , וכמו שמנע פרצות בישראל, ה'ישמור שבביתו לא יצאו פרצות.
  אחיי היקרים איני תושב ירושלים , קורא כיהודי מאמין שמרו על כבוד התורה וכולם כאיש אחד נקדש שם שמים.

  yeshurun |
  הגב
  • אתה אדם צר אופקים חצוף שתלטן
   לך לגור בבני ברק

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • בשטחם? אני גר ברמות לפני שחשבו עליך. משתלטים על שכונה בדרכים עקלקלות ואח"כ מנסים להכתיב חוקי איסלם. (הכת שלכם לא קרובה ליהדות)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. אדם שהוא חרד לדבר הא-ל לא ניכנס לקניונים אלה הולך לחנות צנועה והאופציה הטובה ביותר להזמין את צרכנו דרך האינטרנט אוי לנו שאנחנו נילחמים מלחמת שטות פשוט לא צריך להמצא שם בקניונים מלאי פריצות וגועל נפש הרבה מבנות ישראל היום ממש מתלבשות כמו נערות ליווי וזה המצב פשוט מצב חמור לעם היהודי היושב בציון כולי תפילה שהשם יזכה ברחמים רבים את בנות ישראל לצינעות אמיתית ולהיות קדושות וטהורות

  ירון |
  הגב