החשד: הנהג ניסה להוציא את ה'קופסה השחורה'

מעצרו של נהג האוטובוס בקו 402 החשוד בגרימת מוות בשרלנות הוארך הבוקר ב-3 ימים. הוא חשוד גם בניסיון לשיבוש הליכים {חקירת המחדל}

מסתבך: בבית הדין לתעבורה בירושלים התנהל הבוקר הדיון בהארכת מעצרו של חיים ביטון, נהג האוטובוס החשוד בגרימת מותם ברשלנות של 6 נוסעים חרדיים בתאונה הקטלנית שאירעה אמש סמוך למחלף לטרון בכביש 1.

בנוסף הוא חשוד בשיבוש הליכים, לאחר שעל פי החשד ניסה להוציא את ה'קופסה השחורה' מתוך האוטובוס לאחר שהתנגש בעוצמה במשאית שעמדה בצד הדרך.

מחקירה ראשונית עולה כי ביטון היה מעורב בדצמבר 2014 בתאונה אחרת בזמן שנהג באותו קו, 402, בכיוון ההפוך מבני ברק לירושלים. גם בתאונה הזו, שהתרחשה לפני מספר שנים, פגע נהג האוטובוס במשאית באזור מחלף שורש, והמקרה הסתיים במספר פצועים.

בעקבות התאונה החליטו ב'אגד' שהנהג לא ייסע בכבישים בינעירוניים והוא שובץ בנסיעות עירוניות בלבד, ורק לפני כמה שבועות שב הנהג לנסוע בכביש ירושלים-תל אביב.

כזכור, שישה בני אדם נהרגו אמש בתאונת דרכים קשה בין אוטובוס אגד למשאית בכביש 1 לכיוון תל אביב, סמוך למחלף ענבה. תשעה בני אדם נפצעו בתאונה, שניים מהם באורח אנוש וקשה, שלושה במצב בינוני ושלושה קל. מדובר באוטובוס קו 402 של "אגד" שעשה את דרכו מירושלים לבני ברק והתנגש בעוצמה במשאית שעמדה בשול הכביש.

ראש אגף התנועה ניצב ירון בארי אמר כי ככל הנראה תאונת הדרכים בין האוטובוס למשאית בכביש 1 נגרמה לאחר שהוסחה דעתו של נהג האוטובוס, מה שגרם לו להתנגש במשאית שעמדה בשולי הכביש. רוחב כל צד של השוליים הוא כשני מטרים ונבדקת האפשרות כי עצם כלשהו בלט מהמשאית ופגע באוטובוס. בארי הבהיר כי האירוע נחקר כתאונת דרכים. נהג המשאית נפצע קל וכעת מטופל בבית החולים קפלן ברחובות. הוא אב לשלושה ובעברו לא תועדו תאונות נוספות.

משאית גדולה, שהובילה לבנים או שיש, עמדה ככל הנראה בצד הדרך והאוטובוס התנגש בה. כעת נמצאת המשאית במרחק של כ-50 מטרים מהאוטובוס. חובשים ופרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותם של חמישה מנוסעי האוטובוס. אמבולנסים פינו לבית החולים אסף הרופא, תל השומר וקפלן, תשעה פצועים, ביניהם אחד במצב אנוש, אחד במצב קשה, שלושה במצב בינוני ושלושה נוספים במצב קל. דובר מד"א זכי הלר מסר כי "כל צדו הימני של האוטובוס נקרע. כוחות מד"א קבעו את מותם של 5 נוסעים. הפצועים פונו לבתי החולים". שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לזירת התאונה הקשה.

דובר אגד רון רטנר מסר כי "מדובר בקו 402 שיצא מירושלים בשעה 17:40 לבני ברק. ככל הנראה פגע האוטובוס במשאית שעמדה בשולים ושבלטה לתוך נתיב הנסיעה, מבלי שהנהג הבחין בה. נסיבות התאונה נבדקות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "אני אוהב כל יהודי" לא משנה איזה כיפה איזה פיאות איזה צבע איזה נוסח: "אני אוהב כל יהודי באשר הוא!!!"

    נחמיה |
    הגב