החשד: מאות אלפי שקלים הועברו לעמותה של יפה דרעי

במהלך היום (ב) נחקרים שר הפנים אריה דרעי ורעייתו במשרדי להב 433 בחשד לעבירות שחיתות, החשד: מאות אלפי שקלים הועברו ממשרד הנגב והגליל לעמותות של בני משפחתו.

גם בשעה זו (שני) נחקרים שר הפנים אריה דרעי ורעייתו במשרדי להב 433 בחשד לעבירות שחיתות, דרעי ורעייתו הגיעו אל משרדי היחידה הארצית בשעות הבוקר ומאז הם נחקרים, חלק מהחשודים נחקרו באזהרה, אך נראה כי רובם ישוחררו הערב בתנאים מגבילים.

בין 14  המעוכבים שנלקחו הבוקר על ידי המשטרה לחקירה, בני משפחה,  וחבר מועצת עיריית ירושלים משה ליאון שיצא מהחקירה ואמר כי "השאלות התמקדו בנושא נקודתי אחד בלבד בנוגע לתקופה שבה אריה דרעי היה איש עסקים פרטי".

בתום מספר שעות הסתיימה חקירתו של משה ליאון בלהב 443. ליאון שיתף פעולה וענה לכל השאלות. בתום החקירה לא הוטלו עליו מגבלות כלשהן.

בין הנחקרים גם מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אריאל משעל ששוחרר בתנאים מגבילים.

 

משה ליאון מבהיר כי לא נשאל ואין לו שום קשר לנושאים השונים כפי שפורסמו היום באמצעי התקשורת. השאלות התמקדו בנושא נקודתי אחד בלבד בנוגע לתקופה בה אריה דרעי היה איש עסקים פרטי. כאמור, ליאון מסר את כל הפרטים הידועים לו ולא הוטלו עליו מגבלות כלשהן בתום החקירה.

התיק קיבל תפנית, לאחר שהמשטרה החלה לחקור חשד כי גורמים שונים העבירו כספים למיזמים הקשורים למשפחת דרעי, בנוסף, המשטרה חושדת כי מאות אלפי שקלים הועברו ממשרד הנגב והגליל  בראשו עומד אריה דרעי לעמותה של יפה דרעי.

 

מהמשטרה נמסר כי החקירה שהחלה בתחום הנכסים הורחבה לחשדות נוספים: "מדובר בחקירה שראשיתה באפריל 2016, אשר נסובה תחילה בחשדות לקיומן של עבירות מיסוי בעיקר בתחום הנכסים", נמסר מהמשטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.