החשודה החרדית שוחררה במפתיע

ארבעת החשודים האחרים ישארו לפי שעה במעצר. במסגרת החקירה נחקרו עשרות אברכים והוחרמו מסמכים וחומרים רבים {הונאת המיליונים}

פרשת ההונאה הגדולה של משרד החינוך: האישה החרדית שנעצרה במסגרת הפרשה, שוחררה אמש במפתיע לביתה.

הרקע לשחרור לא ברור לפי שעה, וההערכות הן שמדובר במסגרת לצרכי המשך החקירה או בתפנית דרמטית במיוחד שהתרחשה במהלך חקירת החשודים.

כזכור, אמש דיווחנו כי חמישה חרדים ואישה בשנות ה-40 לחייהם נעצרו היום (ראשון) בחשד כי פעלו בשנים האחרונות תחת עמותה פיקטיבית בשם "תקוות הגאולה" כדי לקבל תמיכה כספית במרמה ממשרד החינוך, לאחר שהציגו את עצמם כמנהלי בית ספר וכולל לאברכים.

על פי החשד במהלך השנים האחרונות הן הונו את המדינה בסכומים של עשרות מיליוני שקלים. בחיפושים שנערכו במשרדי העמותות תוחקרו כמה חשודים, בהם מנהלי המשרדים של העמותות, ועוכבו לחקירה כמה חשודים נוספים בעלי ציינג'רים וחלפני כספים בעיר.

שלושה מבין העצורים שוהים במתקן הכליאה בירושלים בחשד לזיוף, מרמה והפרת אמונים. מלבד החמישה הללו, נחקרו עשרות רבות של אברכים בימים האחרונים, העמותה דרכה זרמו הכספים, הוקפאה כבר ביום בו נפתחה החקירה, וקיים חשש למצבן הכלכלי של המוסדות שפעלו תחת עמותת "תקוות הגאולה".

ידועה דעתו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל כי לאלו הגונבים את המדינה במזיד יש "דין רודף". הגרי"ש הסביר, כי המעשים הללו גורמים לנזקים בלתי הפיכים לציבור החרדי בארץ ובעולם, ואין כל היתר לעשות מעשים שכאלה.

בתום חקירה מורכבת ואינטנסיבית נעצרו הבוקר החמישה, תושבי ירושלים, ביתר עילית, ותל אביב.

מהחקירה עולה כי כספי משרד החינוך שהועברו לעמותה הפיקטיבית הופקדו בחשבון בנק הרשום על שם העמותה. החשודים נהגו להוציא את הכספים מחשבון העמותה באמצעות צ'קים שנפדו במספר צ'יינג'ים בירושלים. סך היקף סכום המרמה כפי שעולה מהחקירה עד כה עומד על כ-שלושה מיליון שקלים.

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של שלושה מהחשודים ב-5 ימים, והדיונים בעניינם של שני החשודים הנוספים נמשכים. מהמשטרה נמסר כי צפויים מעצרים נוספים בהתאם להתפתחות החקירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.