ח"כ חזן נעדר מהמליאה ולא ענה לטלפונים

הח"כ שכועס על היעדר גיבוי מחבריו, נעלם אמש ממשכן הכנסת וגרם לקואליציה למשוך הצעת חוק שלה מחשש להפסד {החשש מתממש}

לאן נעלם ח"כ אורן חזן? הח"כ הפרובלמטי של הליכוד נעדר אמש ממליאת הכנסת ולא ענה לטלפונים או להודעות כשחיפשו אותו – כך מדווח הבוקר העיתונאי עמיחי אתאלי ב'ידיעות אחרונות'. בעקבות כך משכה הקואליציה הצעת חוק מטעמה בשל חשש שלא יהיה רוב.

יצוין כי חזן נעדר גם מאירוע הדלקת נרות חנוכה בבית ראש הממשלה שהיה אתמול.

ע"פ הדיווח, חבר בקואליציה טען אמש כי היעדרותו של ח"כ חזן מהכנסת היא "תג מחיר" שהוא גובה מחבריו לסיעה שאינם מגבים אותו. לטענתו, "חזן נענש כבר פעם שנייה – פעם אחת ע"י יו"ר הכנסת שהרחיק את חזן מניהול ישיבות מליאה,ולאחרונה קרא לו גם 'שור מועד'. אורן לא ידע לגבות את המחיר בחזרה".

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו כי בליכוד חוששים שהשעייתו של חבר הכנסת אורן חזן מדיוני הכנסת תשבש את תפקוד הקואליציה. כך מדווח הבוקר עיתון 'הארץ'.

בוידאו: לפיד פונה ליו"ר הכנסת בעניינו של חזן

(באדיבות רשת)

ע"פ הדיווח, אף שחזן לא הושעה מהשתתפות בהצבעות, בליכוד חוששים כי הוא "ייעלם" מהן. "במציאות שבה הרוב שלנו שברירי ותלוי בקול של חזן, ההשעיה שלו יכולה לפגוע בתפקוד של הקואליציה כולה…אי אפשר לצפות ממנו שישב מחוץ למליאה שעות ארוכות בשבועות הקרובים וייכנס אליה רק כדי להרים אצבע. גם הייאוש שלו עלול לגרום לו להחמיץ במכוון הצבעות קריטיות", צוטטו אנשי במפלגה.

גם במפלגות החרדיות חוששים מהתרחיש האמור. בכיר ב'יהדות התורה' אמר הבוקר ל'קוקר' כי בשל ההתפתחויות יש לחתור להרחבת הממשלה.

"זה לא סוד שאנחנו מאוד אוהבים את היציבות והיעילות של הממשלה הנוכחית. הבעיה שהשמיכה קצרה מידי וכל תקלה קלה עלולה למוטט הכל", דברי הבכיר.

יצוין כי מרכזת האופוזיציה, ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), הבהירהאמש כי אף אחד מחברי סיעות האופוזיציה לא יתקזז עם חזן. "אלה חברי מפלגתו של ראש הממשלה, שייקח אחריות", מסרה.

כזכור, אמש החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להשעות את חזן מפעילות בכנסת למשך חודש, בשל התקרית שבה לעג לח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), אותה האשים בהצבעה כפולה. בתקופת ההשעיה חזן לא יורשה להשתתף בדיונים במליאה או להגיש הצעות חוק.

מוקדם יותר רשם חזן הסתבכות נוספת – חמורה יותר מקודמותיה: דו"ח מבקר המדינה קבע שהגיש לו ביודעין תצהיר שקרי – ובכך עבר עבירה פלילית שעונשה עד שלוש שנות מאסר.

המבקר יוסף שפירא ציין כי חזן הצהיר שלא גייס תרומות ולא הוציא כספים בעת הבחירות המקדימות בליכוד, אלא שבדיקת המבקר העלתה כי מסע הבחירות של חזן כלל הדפסת שלטים, הפצת כרטיסי ביקור, שליחת גלויות וחלוקת מדבקות וחולצות בעלות גבוהה. שפירא דחה את טענת חזן, שלפיה פעולות אלו מומנו על ידי בני משפחתו בלא ידיעתו ולכן חשב כי לא היה עליו להצהיר עליהן. המבקר הטיל על חזן קנס בסך 5,000 שקלים והבהיר כי הממצאים בעניינו הועברו ליועץ המשפטי לממשלה, שעשוי להורות למשטרה לפתוח בחקירה נגד הח"כ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.