החשש של ח"כ שטרן: "אם חיילים יחזרו בתשובה אז הלך עלינו"

בעקבות החלטת שר הבטחון שלא לסגור את מחלקת גדעון של הרבנות הצבאית ראש אכ"א לשעבר, חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד, מזהיר מפני חזרה בתשובה בתוך הצבא, "אנחנו רוצים תודעה יהודית לכולם אבל אם כתוצאה מפעילות של צה"ל חיילים יחזרו בתשובה אז הלך עלינו. אני מעדיף אלף חיילים עם תודעה יהודית, גם אם הם חילונים, משלושה חיילים דתיים". האזינו . { החילונים חוששים}

מספר רבנים נפגשו בימים האחרונים עם שר הביטחון, משה יעלון, ושיכנעו אותו שלא לסגור את מחלקת גדעון שאחראית על החדרת התודעה היהודית  בצה"ל, יעלון הסכים וצה"ל חזר בו ..

ראש אכ"א לשעבר, חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד, והרב הצבאי הראשי לשעבר, הרב אביחי רונצקי, שהקים את הענף, התעמתו עם רזי ברקאי בגלי צה"ל.

שטרן תקף את המחלקה שלטענתו ינסו להחזיר בתשובה "תודעה יהודית זה בסדר כחלק מפעילות החינוך בצבא, בתנאי שזה לא החזרה בתשובה. אנחנו צריכים להיזהר, אנחנו רוצים תודעה יהודית לכולם אבל אם כתוצאה מפעילות של צה"ל חיילים יחזרו בתשובה אז הלך עלינו. אני מעדיף אלף חיילים עם תודעה יהודית, גם אם הם חילונים, משלושה חיילים דתיים". אמר שטרן .

מנגד, הבהיר הרב אביחי רונצקי, כי "התפקיד של הרבנות הוא לא להחזיר בתשובה, אלא התפקיד של הרבנות הוא לסייע למפקדים בחיזוק רוח הלחימה של החיילים שלהם".

רונצקי ציין כי "התכנים שמועברים מתעסקים בגבודה יהודית, באותו מקל שליחים מאברהם אבינו ועד היום ועוד נושאים שקשורים לרוח הלחימה מקורות היהדות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.