החתן היהודי של טראמפ מציע לחמאס: "כסף תמורת שקט"

בטור שפורסם היום (שישי) בעיתון ה"וושינגטון פוסט" על ידי בכירי הממשל האמריקאי בהם  ג'ארד קושנר, ג'ייסון גרינבלט ודיוויד פרידמן, העבירו השלושה מסר פומבי לארגון חמאס בו נאמר לה כי ארה"ב  תסייע כלכלית לרצועה בתמורה להשבת היציבות לאזור

בטור שפורסם היום (שישי) בעיתון ה"וושינגטון פוסט" על ידי בכירי הממשל האמריקאי בהם  ג'ארד קושנר, ג'ייסון גרינבלט ודיוויד פרידמן, העבירו השלושה מסר פומבי לארגון חמאס בו נאמר לה כי ארה"ב  תסייע כלכלית לרצועה בתמורה להשבת היציבות לאזור."הסיוט המתמשך של הנהגת חמאס ברצועה מאריך ומגביר את סבלם של הפלסטינים החיים שם – ללא תוחלת". במאמר הם מציבים לחמאס תנאים בהם הפסקת הטרור והשבת גופות חיילי צה"ל לישראל.

"הפלסטינים בעזה תקועים בתוך מעגל אימה שבו מנהיגות מושחתת ומלאת שטנה חותרת לסכסוכים", כתבו במאמר. "זו, מקטינה את הסיכוי להזדמנות לשינוי ומגבירה את העוני, את הייאוש ואת חוסר התקווה".

"בעבר הופנו השקעות לתשתיות למימון רכישת נשק ולשימושים זדוניים אחרים, ואפילו פרויקטים שכבר נבנו נהרסו בסופו של דבר כתוצאה מתוקפנותו של החמאס", הבהירו. "עד שלא יחול שינוי בשלטון ברצועה או עד שהחמאס יכיר במדינת ישראל ויעמוד בהסכמים דיפלומטיים קודמים וימנע אלימות – לא תהיה אפשרות לפתור את הבעיה".

 

עוד הוסיפו במאמר כי. "אם חמאס יוכיח כוונות ברורות – לא רק במילים אלא גם במעשים – לשינוי, אזי ייפתח שער להזדמנויות חדשות", הדגישו. "אין כל סיבה לכך שהפלסטינים בגדה לא יהנו מפירות הכלכלה האזורית המשגשגת, אם רק יתנו לנו לעזור. כפי שאמר הנשיא טראמפ פעמים רבות: הביטחון הכלכלי הוא הביטחון הלאומי. על ידי עידוד המרכיבים הכלכליים נוכל להביא לשיפור רב וכך – ליציבות".

על השקעת המשאבים עבור טרור כתבו: "מקום החיפוש אחר חימוש כל דבר – מרקטות ועד עפיפונים, על חמאס למקד את כושר ההמצאה שלו בשיפור הכלכלה בעזה", הבהירו. "במקום לנצל את מעבר רפיח להברחת אמצעי לחימה, עליהם לתת להעביר סמכויות אלו לרשות הפלסטינית, כדי שחומרי גלם הנחוצים לשיקום הרצועה כהלכה אכן יממשו את מטרותיהם המקוריות. המעגל ברור: רקטות, מרגמות, מנהרות טרור, פצצות עפיפונים ושאר כלי נשק תוקפניים רק מובילים למגבלות חמורות יותר על תושבי עזה".

לסיום, הפנו אצבע מאשימה כלפי הקהילה הבינלאומית: "מדינות רבות מגנות את המתרחש אך אינן מוכנות להתמודד עם המציאות כפי שהיא או להציע פתרונות מציאותיים למצב המורכב. במשך זמן רב מידיי עזה עוברת ממשבר אחד למשנהו, מתנחמת במשלוחי סיוע חד פעמיים ובלי לרדת לשורש הבעיה: הנהגת החמאס מחזיקה את הפלסטינים בשבי. יש להכיר בבעיה זו ולפתור אותה, או שנמשיך לחזות במצב המידרדר".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.