הטבח בבית הכנסת: המתפללים חזרו לזירת הטבח

בבית הכנסת בני תורה" בהר נוף שבירושלים נוקו כתמי הדם אולם סימני הטבח עדיין ניכרים – המתפללים שבו לבית הכנסת – הצטרפו לשידור החי

נמשכת הכוננות הגבוהה של שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול סביב מוקדי החיכוך בירושלים, בעקבות הפיגוע שאירע הבוקר בבית הכנסת ברחוב אגסי בעיר.

בבית הכנסת בני תורה" בהר נוף שבירושלים נוקו כתמי הדם  אולם סימני הטבח עדיין ניכרים  בכל פינה, המתפללים קראו " שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד" ובהמשך פרקי תהילים.

גבאי בית הכנסת, מוטי אודרברג, אמר לוינט: "אנחנו לא מנהלים את העולם. אנחנו ממשיכים להאמין באמונה שלמה ולהתפלל לבורא העולם. הרוצחים לא מרתיעים אותנו".

אחד המתפללים, תושב השכונה, סיפר: "לא הייתי כאן הבוקר אבל זו הקהילה שלי ואני מכיר הרבה מהאנשים שנפגעו. היה לי חשוב להיות כאן ולהראות שאנחנו נמשיך לעשות את שלנו". למקום הגיעו גם מתפללים שאינם בני הקהילה. אחד מהם הוא מנחם, תושב ירושלים, שסיפר: "היה לי חשוב לבוא לכאן להזדהות עם המשפחות של אלה שנרצחו ובני הקהילה כאן".

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, הגיע הערב לבקר את פצועי הפיגוע בבית החולים הדסה עין כרם. בפיגוע נפצעו חמישה בני אדם בהם שני שוטרים. אחד מהם פצוע באורח אנוש והשני באורח בינוני. פעילותם המהירה של השוטרים, הנחישות והחתירה למגע תוך גילוי אומץ אישי וסיכון חייהם, מנעו את המשך הפיגוע ופגיעה בחפים מפשע נוספים.

מוקדם יותר היום אמר המפכ"ל כי התגובה הנחושה והראויה של השוטרים שהגיעו לזירת האירוע וחיסלו את המחבלים מנעה פיגוע קשה יותר, כמו באירועים הקודמים.

"ניסיתי להיכנס פנימה עם שני שוטרים נוספים שהיו במקום, ותוך חילופי אש נטרלנו את המחבלים", כך סיפר לפני זמן קצר רפ"ק א', חוקר זיהוי פלילי שהגיע לזירת הפיגוע.

בתום חקירת האירועים הבוקר בשכונת הר נוף עולה, כי בשעה 7:01 התקבל דיווח על יריות ברחוב אגסי בירושלים. שוטרי תנועה שהיו בסמוך למקום הגיעו לזירה כעבור שבע דקות וחתרו מיד למגע עם המחבלים, תושבי השכונה ג'בל מוכבר. חוקר זיהוי פלילי ששמע את הדיווח בקשר הגיע אף הוא לזירה.

"הייתי בכניסה לעיר ושמעתי דיווח בקשר על יריות בהר נוף", תיאר רפ"ק א', "נסעתי במהירות לזירת האירוע, שם הבחנתי בשוטר פצוע ירי ובשני מחבלים שרצים לכיווננו ובידיהם אקדח וסכיני מטבחיים מגואלים בדם. יריתי לעברם עד שנוטרלו ואז נכנסתי עם שוטרים נוספים לסריקות בתוך הישיבה". אחד השוטרים שנפצע עדיין במצב אנוש ומצבו של השני בינוני. פעילותם המהירה של השוטרים, הנחישות והחתירה למגע תוך גילוי אומץ אישי וסיכון חייהם, מנעו את המשך הפיגוע ופגיעה בחפים מפשע נוספים.

מפקד המחוז, ניצב משה (צ'יקו) אדרי: "משטרת ירושלים תמשיך בפריסה הרחבה של כוחות גדולים ברחבי העיר, תוך מתן מענה מהיר לכל אירוע, כפי שנעשה הבוקר ובאירועים קודמים בעיר. אנו נפעל להשבת השקט והביטחון לעיר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אריה דרעי ממציא הסכמי אוסלו . בגללו הכל . איך יש לו חוצפה לדבר????

    נפגע טרור |
    הגב