האזינו: "הטבח בהר נוף לא מותיר לנו ברירה, אנחנו במלחמה על חיינו" (הקלטה)

במערכת הפוליטית מגיבים לטבח בהר נוף: "המראות הן מראות מלחמה שלא היו במחוזותינו זה שנים", אמר ח"כ אלי ישי, האזינו לראיונות בכלי התקשורת שנתן יו"ר ש"ס אריה דרעי

האזינו לראיון עם אריה דרעי (באדיבות גלי צה"ל)
[alooma ref="c56f8499a6a6d3c918cbcbb78f05efa4.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
התגובות במערכת הפוליטית לטבח המזעזע בבית הכנסת בשכונת הר נוף לא איחרו לבוא.

ח"כ אלי ישי אמר במקום הפיגוע: "בירושלים נעשה היום טבח ביהודים עטופים בטליתות ותפילין – רק בגלל היותם יהודים. המראות הן מראות מלחמה שלא היו במחוזותינו זה שנים. בירושלים מתקיימת מלחמה ועל כוחות הביטחון לפעול בהתאם. זו מלחמה בתוך ישראל על המשך קיומה"

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר: "זה כבר לא אירועים נקודתיים, אנחנו במלחמה…הטבח הנורא במתפללי בית הכנסת בשכונת הר נוף הבוקר לא מותיר לנו ברירה אחרת, אנחנו במלחמה על החיים שלנו"

דרעי הוסיף: "אני קורא לראש הממשלה להתייחס לאירועים האחרונים כמצב מלחמתי לכל דבר ועניין ולצאת למבצע חסר פשרות של חיסול הטרור בירושלים והשבת השקט והבטחון של התושבים. לא עוד התמגנות, לא עוד איפוק, הגיע הזמן לחסל את הטרור הרצחני הזה".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול ברמה)

אריה דרעי ל'קול ברמה': " ראש הממשלה שוחח איתי לפני דקות מספר ואמרתי לו 'אדוני, תתעורר, אתה במלחמה. אנחנו לא באיזשהו עוד פיגוע, אנחנו במלחמה, פשוטו כמשמעו. אם זה קרה פה בבית כנסת 'בני תורה' אז אנחנו במלחמה וזו מלחמה בכל הארץ. ותפסיקו להתעסק בכל מה שאתם מתעסקים ותתחילו להחזיר בחזרה, להתחיל לעבוד, להתחיל לעשות'."

עוד הוסיף דרעי בתוכנית "שמונה עד עשר" ב"קול ברמה": "מדובר באנשים שאני מכיר".

דרעי, המתגורר בסמוך למקום האירוע סיפר בראיון ל"קול ברמה": "התחושה המיידית הייתה איפה מרן? שכונה שידעה שקט ושלווה, ירושלים עיר הקודש ואתה רואה שמרן הסתלק לנו ופשוטו כמשמעו, פנה זיווה פנה הדרה, השומר של העיר, צדיקים שהיו שומרים על הדור. אנחנו רואים את זה בפירוש. השם ירחם, השכונה שידעה… האירוע הביטחוני הכי גדול שידענו זה כשראש הממשלה בא לבקר ופתאום כל השכונה מסוקים באוויר וילדים שיושבים ובוכים ולא הולכים לבתי ספר, ולשמוע על אנשים שאתה מכיר, ואני לא רוצה להגיד שמות כאן, שנמצאים בין הנפגעים.

עד ראייה שסיפר לי מחזה נורא איך שיהודי שאני מכיר אותו יוצא החוצה מגואל בדם וצועק 'טבח טבח', השם ירחם, מי היה מאמין שבשכונה שלנו זה יקרה ואם זה קרה אצלנו החשבון נפש חייב להיות נוקב, עד הסוף. כמובן שאנחנו כאישי ציבור צריכים לזעוק את הזעקה.

דרעי הוסיף: ראש הממשלה שוחח איתי לפני דקות מספר ואמרתי לו 'אדוני, תתעורר, אתה במלחמה. אנחנו לא באיזשהו עוד פיגוע, אנחנו במלחמה, פשוטו כמשמעו. אם זה קרה פה בבית כנסת 'בני תורה' אז אנחנו במלחמה וזו מלחמה בכל הארץ. ותפסיקו להתעסק בכל מה שאתם מתעסקים ותתחילו להחזיר בחזרה, להתחיל לעבוד, להתחיל לעשות'. זה אני אומר לראש הממשלה אבל לנו אני אומר כבני תורה שאנחנו צריכים לעשות חשבון נפש, למה זה לנו? למה הקדוש ברוך הוא הביא לנו כזה בתוך השכונה, זו לא צרה רק לבני המשפחות. זה לכולנו, זה אחד מבני החבורה, כל החבורה תדאג וזה לא אחד ולא שניים…"

המראיין: אתה אומר אחד מבני החבורה נפגע ואמרת קודם 'אנשים שאני מכיר', יש שמועות שרצות על מישהו מש"ס שנפגע, אתה יודע על זה?

דרעי: "לא, אני יודע גם את השמות, בהתחלה הפיצו את השם שלי, ואחר כך שם של יואב… אני יודע שכשמדובר במישהו שאנחנו מכירים אז אנחנו יותר זהירים, אבל כשיפרסמו את השמות של ההרוגים… אז אתה גם מכיר…."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.