14 נרצחו – 2 חשודים חוסלו(וידאו)

14 איש נרצחו במהלך מסע ירי במרכז שיקומי בעיירה בדרום קליפורניה. שני חשודים בביצוע הירי – נהרגו. אדם נוסף נעצר {הטבח בקליפורניה}

אימה בקליפורניה: 14 בני אדם נרצחו ו-17 נפצעו הלילה (אור ליום חמישי) בארצות הברית במהלך ירי המוני במרכז שיקומי לבעלי מוגבלויות בעיר סן ברנרדינו, הסמוכה ללוס אנג'לס. בתום מרדף וחילופי ירי עם שוטרים, שני חשודים בביצוע הירי נהרגו. אדם נוסף נעצר, אך עדיין לא ברור האם היה מעורב באירוע הירי.

מחקירה ראשונית עולה כי הירי בוצע על ידי אחד מעובדי המחלקה ששהו באולם שבו בוצע הירי. היורה, סעיד פארוק, עזב ככל הנראה את הכינוס שנערך באולם בעקבות ויכוח כלשהו וחזר עם עוד אדם אחד או שניים כשהם חמושים ברובים ובאקדחים ופתחו בירי. אביו של פארוק תיאר בכלי התקשורת את האמריקנים את בנו כ"מוסלמי אדוק".

לפי שעה המניע לירי טרם התברר. "היורים פעלו כמו כוח משימה. הייתה להם כוונה, והם פעלו במטרה מסוימת….לא ברור אם זה אירוע טרור", אמר השריף המקומי במסיבת עיתונאים.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, עודכן על האירוע במהלך ריאיון טלויזיוני וואמר: "אנחנו לא יודעים מספיק על האירוע, אבל ידוע לנו שיש נפגעים ולבנו יוצא אל משפחותיהם‎. אנחנו יודעים שיש תופעה של ירי במדינה הזו, שאין לה מקביל באף מדינה אחרת".

ואילו המועמדת לנשיאות, הילארי קלינטון, הגיבה: "אסור לנו לקבל אירועים כאלו כנורמליים. עלינו לפעול כדי לעצור אלימות מכלי נשק עכשיו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.