הטבח יעלה ביוקר: האיחוד האירופי הודיע כי יבחן את קשריו עם מצרים

הבוקר (ראשון) הודיע 'האיחוד האירופי' כי יבחן את קשריו עם מצרים, בעקבות הקרבות הקשים בין הצבא לתומכיו של הנשיא המודח, מוחמד מורסי. בהודעה שפרסמו נשיא המועצה האירופית, הרמן ון רומפוי, ונשיא הוועדה האירופית, חוזה מנואל בארוסו, הם קוראים לצדדים לנהוג באיפוק למנוע הסלמה באלימות.

"יחד עם 28 המדינות החברות באיחוד נבחן בימים הקרובים באופן דחוף איזה צעדים לנקוט על מנת להגיע להספקת האלימות", נכתב בהודעה. משרד החוץ המצרי מיהר להגיב להודעה. "ההחלטה המצרית אינה כפופה לאף לחץ חיצוני והעם המצרי הוא זה שקובע בנושא הביטחון הלאומי", אמרו שר החוץ המצרי.

"אנחנו פתוחים בפני הקהילה הבינלאומית בכל עניין חוץ מסוגיות של ביטחון פנים וריבונות", הוסיף השר, שדחה את "האיום בהפסקת הסיוע מצד מספר מדינות". "הסיוע מוערך – אך לא מדובר במתנה ללא אינטרס", טענו בקהיר, שם ציינו כי הם אינם מודאג מהתעניינות הבינלאומית בנוגע למה שקורה במצרים.

בקהיר הודו כי המתיחות במצרים גברה לאחר פיזור ההפגנות, אבל אמרו כי פיזורן היה בהתאם להחלטת התביעה הכללית. "אם הרשויות לא היו נוהגות באיפוק היו הרבה יותר הרוגים. המערב ביקש איפוק מצד הממשלה, אבל שתק לנוכח האלימות מצד 'קבוצות האלימות'", אמר שר החוץ.

"מצרים נחשפה לאלימות שרירותית, וגם מאורגנת. הטרור נגד האזרחים במטרה לזעזע את הישות המצרית אינו מקובל – והוא יסתיים בהתאם לחוק ובחוכמה", הוסיף.

בצד השני של המתרס, תנועת האחים המוסלמים במצרים קוראת לתומכיה לשוב ולהפגין גם היום ברחבי המדינה, במחאה על ההפיכה הצבאית והדחתו מהשלטון של הנשיא מורסי. באתר התנועה פורסם שלמרות סוף שבוע רווי אלימות, שגבה את חייהם של מאות בני אדם, מחויבים חברי התנועה "למחאה שקטה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.