הטבח ממשיך: 200 הרוגים במצרים בסוף השבוע

עוד לא התאוששו ממכת המוות שנחתה עליהם באמצע השבוע, עם התחדשות המהומות, וכבר בסוף השבוע הנוכחי נוספו עוד 200 הרוגים במצרים.
מדובר בסוף שבוע קשה עם הרבה מאד בהרוגים ופצועים, והסוף עוד אינו נראה באופק.
דיווחים שונים מהמדינה המדממת, טוענים כי יותר מ-200 בני אדם נהרגו בסוף השבוע, רובם בקהיר, בעימותים בין כוחות הביטחון לפעילי האחים המוסלמים ותומכיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי. כמו כן, הרוגים ופצועים היו גם באלכסנדריה, בסואץ ובערים נוספות ברחבי מצרים. בכלי התקשורת המצריים דווח כי משרד הפנים בממשל הזמני אסר לפרסם את נתוני ההרוגים, הפצועים והעצורים.
תומכי הנשיא לשעבר מורסי התבצרו מיום שישי בלילה במסגד "אל-פתח" בקהיר הסמוך לכיכר רעמסס. כוחות הביטחון שצרו במשך שעות על המסגד דיווחו, כי במקום מתבצרים כ-1,000 פעילים של האחים המוסלמים. לאחר מו"מ שנמשך שעות התפנו מרצון כמה מאות מהמתבצרים במקום, אולם בשעות האחרונות, סמוך לשעות הצהריים, החלו חילופי אש בין המתבצרים במסגד לכוחות המשטרה והצבא שכיתרו את המבנה. האחים המוסלמים פרסמו כי כוחות הצבא והמשטרה היו הראשונים לפתוח באש, אולם בהודעה מיוחדת שהוציא דובר הצבא המצרי הקולונל מוחמד עלי נאמר כי: "כוחות הביטחון המצריים השיבו אש לאחר שזיהו חמושים אסלאמיסטיים יורים עליהם ועל בניינים סמוכים מתוך המסגד".
רשת "אל-ערבייה" אף דיווחה כי לאחר שחמושים איסלאמיסטיים המזוהים עם האחים המוסלמים פתחו באש לעבר תחנת משטרה בקהיר ופגעו באנשי כוחות הביטחון, שוקל כעת ראש הממשלה הזמנית במצרים חזאם אל בבלאווי להוציא אל מחוץ לחוק את תנועת האחים המוסלמים. בראיון שנתן לכלי התקשורת הערבים, אמר כי משרד המשפטים המצרי בוחן הצעות משפטיות לפרק את תנועת האחים המוסלמים ולהכריז עליה כ"לא לגיטימית" אם תימשך הפגיעה באנשי כוחות הביטחון ובמבני שלטון וכן הפרות הסדר ימשכו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.