הטוענים הרבניים התכנסו בחפץ חיים (וידאו)

באולם דקל שבקיבוץ חפץ חיים התקיים כינוס חיזוק בו השתתפו עשרות טוענים רבנים אח"מים ורבנים חשובים , כנס אשר נועד לחיזוק בתי הדין ולגיבוש הטוענים הרבניים. צפו בכינוס. { צפו בתיעוד}

 

במוצ"ש (פר' כי תשא)  התקיים כנס ארצי גדול לטוענים רבניים  מטעם לשכת הטוענים הרבניים באולם דקל שבקיבוץ חפץ חיים בהשתתפות עשרות טוענים רבנים אח"מים ורבנים חשובים , כנס אשר נועד לחיזוק בתי הדין ולגיבוש הטוענים הרבניים בשיתוף מכון תורת המשפט להכשרת רבנים דיינים וטוענים רבניים,

במהלך הכנס הרבו הנואמים לדבר בנושאים הקשורים לחיזוק בתי הדין והטוענים הרבניים אל מול הסכנות הרוחניות העומדות לפתחם של הללו השכם והערב מאת גורמים ברשויות החקיקה והמשפט שאינם שומרי תורה ומצוה.

ח"כ ויו"ר ועדת המדע, אורי מקלב דיבר בנאומו בשבח התארגנותם של הגופים העוסקים במשפט תורני על פי ההלכה כדוגמת לשכת הטו"ר בראשותו של הרב יעקב קלמן שליט"א ומכון תורת המשפט בראשות הרב יגאל מוניסר שליט"א,  על מנת להתמודד עם כל האתגרים הרבים ואל מול כל המנסים לכרסם בכוחה של הפסיקה ההלכתית. הוא אף הזמין והציע ללשכת הטו"ר לבוא יותר משנהגו עד כה ולהשתתף  יותרבוועדות הכנסת בכדי להשמיע את קולם על מנת לקדם את ענייני הלשכה וענייני בית הדין הרבניים והבטיח לסייע ככל יכולתו לשם כך.

 

מקלב גולל את ניסיונותיהם הבלתי פוסקים של גורמים רפורמיים לכרסם בכוחה של ההלכה בא"י ויצא בחריפות רבה בעיקר נגד המהלכים האחרונים שלהם לחבל בהלכה והפסיקה התורנית, כשהוא מבהיר שביהדות התורה לא יעברו לסדר היום על פעולות הממשלה המסייעות לרפורמים .

חבר ביה"ד הגדול בדימוס הגאון הרב אברהם שרמן שליט"א, שנכח בכינוס גם הוא, שיבח מאוד את הטו"ר הרבניים המחזקים את בתי הדין הפועלים על פי דין תורה ומאידך תקף בחריפות את הפסיקות האחרונות של הבג"ץ נגד ההלכה: "מדובר בנושאים שהם יסודות הדת ובמאבק על דמותו של העם היהודי בא"י , כך אמר.

הרב אברהם שרמן שליט"א, אף התריע בפני הקהל על הכרסום המתמיד בכוחם וסמכותם של בתי הדין הרבניים מצד בית המשפט העליון. הוא הזכיר שרק לאחרונה הוציא בית במשפט העליון חמשה פסקים נגד ההלכה, אחד מהם הוא חוק המקוואות המתיר לרפורמים להשתמש במקוואות הטהרה לצורך "גיור" רפורמי. לדבריו, כולם פוגעים באופן ישיר בעיקרי ויסודי היהדות. הרב שרמן ציין שהטוענים הרבניים הם למעשה שליחי העם היהודי במטרה לשמור על קדושת המשפחה היהודית ודיני המשפחה המסורים לנו מדור לדור.

ח"כ יואב בן צור דיבר אף הוא, במהלך הכינוס, בשבח הטוענים הרבניים והצורך לסייע לקידומם, לטובת המשפט היהודי וסיפר על פעילותו למען הטו"ר אף הבטיח להמשיך לעשות ככל יכלתו לשם חיזוק בתי הדין הרבניים ולחיזוק מעמדם של הטוענים הרבניים בחקיקה.

 

החזיק אחריו, הגאון הרב מנחם שטיין שליט"א שדיבר נחרצות על החובה לעשיית דין בבתי הדין ועל איסור ההליכה לערכאות.

 

הדיין הרב יגאל מוניסר שליט"א דיבר אף הוא על הנזק החמור הנגרם בפניה לערכאות ועל חוסר המודעות בציבור הדתי והחרדי לנושא חשוב זה.

כמו"כ במהלך הערב הוכרז על הקמת "מרכז משותף לייצוג משפטי- תורני". כאשר הנואמים החשובים העלו על נס את שיתוף הפעולה החדשני ופורץ הדרך בין המכון להכשרת טוענים רבניים לבין לשכת הטוענים הרבניים

זו בשורה טובה נוספת היוצאת מהכינוס, הקמת מרכז מל"מ (מרכז ליצוג משפטי תורני), דבר חדשני שלא היה עד עתה, בו יוכלו כלל ציבור מעוטי היכולת לקבל סיוע משפטי תורני ראוי והולם מאת טוענים רבניים מוסמכים ומקצועיים בייצוג ויעוץ מקצועי ייחודי ויעיל בביתי הדין הרבניים.

 

את הכנס נעל בנאומו יו"ר לשכת הטוענים הרבניים הרב יעקב קלמן  שהכריז כי מעתה יתקיים בע"ה כינוס שנתי לטו"ר בכל מוצ"ש שבת משפטים כמו"כ העלה הרב יקב קלמן על נס את פריצת הדרך של לשכת הטוענים הרבניים להאדרת וחיזוק וביסוס מקצוע הטוען הרבני והבטיח לחזק עוד את הלשכה ולעשות הכל להביא לחקיקת חוק לשכת הטו"ר שיסדיר נושאים שונים הזקוקים לחקיקה לשם חיזוק נוסף במעמדם של הטו"ר בישראל .

צפו. 

חלק 1

כנס 4 כנס 3 כנס 2 כנס

חלק 2

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.