הטייקונים מתכתשים: ארקדי גאידמק הגיש תביעת ענק נגד לב לבייב

לטענת גאידמק, השניים הפרו הסכם שנחתם בין הצדדים והסבו לו נזקים הנאמדים ביותר ממיליארד דולרים. מקבוצת לבייב נמסר: "גאידמק אינו בוחל בכל אקט הזוי על מנת ליצור מצג שווא בפני נושיו"

איש העסקים ארקדי גאידמק הגיש היום (חמישי) תביעה על סך 750 מיליון שקלים כנגד איש העסקים לב לבייב והרב הראשי של רוסיה, שלמה לאזאר. לטענת איש העסקים, לבייב  גרם לו להפסדים כבדים לאחר שהתחמק מהסכם כתוב איתו.

גידאמק הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה וטען כי כי לב לבייב והרב לאזאר הסבו לגאידמק הפסדים בסכום של יותר ממיליארד דולר.

בכתב התביעה גאידמק שב וטוען  כי הרב לאזאר הפר את התחייבויותיו כנאמן על שמירת הסכם בין גאידמק לבין לבייב שהופקד בידיו בשנת 2001

לבייב על פי ההסכם בין הצדדים קיבל 50% מעסקי היהלומים של גאידמק באנגולה, ואילו הרב לאזאר החזיק בנאמנות את חלקו של גאידמק בשותפות.

עורכי הדין ישמייצגים את גאידמק, טענו כי בשנת 2005 הפסיק לבייב להעביר לגאידמק כספים על חשבון חלקו בשותפות והחל להתכחש לעצם קיום ההסכם בין הצדדים.

גאידמק הוסיף כי כשפנה לרב לאזאר וביקש לקבל עותק של ההסכם, נענה כי המסמך הושמד. בהמשך, לדבריו, הרב לאזאר שינה גרסאות מספר פעמים

 

מקבוצת לבייב נמסר בתגובה: "גאידמק, שהפסיד בארבע ערכאות משפטיות שונות בעולם ואף נשא בהוצאות בית המשפט, ממשיך להטריד ואינו בוחל בכל אקט הזוי ותיאטרלי על מנת ליצור מצג בפני נושיו הרבים כי הוא פועל כדי לקדם, כביכול, תביעה בת תוקף נגד מר לבייב.

 

"תביעת הסרק הנוספת אותה הגיש גאידמק, שאין לה כל יסוד וכל שמץ של אחיזה במציאות וכל מטרתה הוא לערוך יחסי ציבור על חשבון שמו הטוב של מר לבייב – דינה להידחות בערכאות המוסמכות. בנסיבות אלו אין גאידמק ראוי לכל תגובה רצינית. אדרבא, יוסיף וינקוט בכל הצעדים הללו אשר אין בהם אלא כדי לבזות אותו עצמו ולהעמידו באור נלעג ומגוחך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.