"הטיפול שעבר רה"מ במעיני הישועה אינו יעיל" (וידאו) (הקלטה)

רה"מ נתניהו עבר ניתוח להקטנת ערמונית, אך האם הצעד יעיל? צפו בכתבה עם הדעות החלוקות

יו"ר איגוד האורולוגים אומר היום שהטיפול שעבר ראש הממשלה בינימין נתניהו להקטנת הערמונית, אינו יעיל, ואינו מבוסס מדעית.

פרופסור מוטי רביד מנהל ביה"ח מעייני הישועה אומר בתגובה – זה פוגע לאורולוגים בפרנסה. ועל הויכוח הזה צפו בכתבה של כתבת הערוץ הראשון קטי דור.

התקשורת דיווחה היום בהרחבה על חשיפת עמית סגל שדיווח אמש (יום ב') בחדשות ערוץ 2 כי נתניהו הובא באישון ליל לבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

האזינו לראיון עם מנהל מעיני הישועה בגל"צ

על פי הדיווח,  הוסווה רכבו למכונית להובלת פיתות. ואילו בפעם השנייה הוכנס למכונית של חברת הדברה כשהמאבטחים מחופשים למדבירים.

ב'ידיעות אחרונות'  דווח כי בכירי האורולוגים בישראל תמהו כאשר נודע להם כי ראש הממשלה טופל בבית חולים פרטי – ולא במרכז הרפואי הדסה שם הוא נוהג להתאשפז. לטענת אותם מומחים: במעיני הישועה  ישנם רופאים שאינם אורולוגים בכלל, כן תמהו על כך  שהשיטה שפיתחו נאסרה בישראל אלא במסגרת ניסויית. ד"ר יגאל גת הוא גינקולוג בהכשרתו וד"ר מנחם גורן פיתחו שיטה לטיפול בערמונית שנאסרה לשימוש בישראל על ידי משרד הבריאות.

בשנת 2013 שלח משרד הבריאות מכתב לד"ר יגאל גת, בו הורה להם  על הפסקת הטיפול של הערמונית בשיטה הזו.

פרופסור חיים מצקין, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב אמר: "ברוב המדינות המתוקנות בעולם המערבי לא משתמשים בשיטה הזו כי היא לא הוכחה ולא סתם משרד הבריאות לא אישר אותה. לא עושים אותה במסגרת הציבורית אלא רק באופן פרטי כי היא לא נמצאת בסל התרופות. זה ניתוח שעולה הרבה מאוד כסף ועדיין מבצעים אותו בגלל ההכנסות הגבוהות שהוא מניב".

פרופסור אלכסנדר גרינשטיין יו"ר איגוד האורולוגים הוסיף לידיעות : "זו שיטת טיפול בבעיות ערמונית שאינה מקובלת בשום מקום בעולם. היא איננה מוזכרת בקווים מנחים של איגודי אורולוגים בעולם".  על ההיתר שניתן לה בוועדת הלסינקי, אמר גרינשטיין: "זה אומר שהחולה חייב להבין שמדובר בניסוי שתוצאותיו לא ידועות ואסור לגבות ממנו תשלום עבור הטיפול".

רופאו האישי של נתניהו אישר ל"ידיעות אחרונות" כי ההליך הרפואי שבו טופל נתניהו "היה תחת ועדת הלסינקי".

בהודעה של לשכת ראש הממשלה מסר ד"ר צבי ברקוביץ': "כל הטיפולים והבדיקות שעושה ראש הממשלה נעשים אחרי קבלת חוות דעת מקצועית של הצוות הרפואי שמלווה אותו. גם במקרה הזה מדובר בהליך רפואי שמשרד הבריאות מאשר תחת 'ועדת הלסינקי' – וכך פעלו רופאי ראש הממשלה. על אף שהדבר אינו מחויב, ראש הממשלה נתניהו מפרסם מדי שנה באופן יזום את הדו"ח הרפואי שלו, ולפיו מצבו הבריאותי טוב מאוד". את תגובת ד"ר גת וד"ר גורן לא ניתן היה להשיג אמש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.