הטפטוף נמשך: רקטה שוגרה לעבר עוטף עזה

דובר צה"ל מסר כי זוהתה נפילה בשטח פתוח סמוך לגבול במועצה האזורית אשכול. לא הופעלה התרעה

שוב, ירי רקטות לעבר עוטף עזה – במה שכבר נראה כשגרה. רקטה ששוגרה לפני זמן קצר מדרום הרצועה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. ב"ה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל תרים כעת במרחב אחר שרידי הרקטה.

כיוון שהרקטה נחתה סמוך לגדר המערכת עם עזה ובשטח פתוח – לא הופעלה אזעקה.
זה הירי השלישי לעוטף עזה בימים האחרונים. בחודש האחרון נורו לא פחות מ-32 רקטות ופצצות מרגמה מהרצועה לשטח ישראל.

בלילה שבין יום שני לשלישי, נורתה רקטה משטח רצועת עזה למועצה האזורית חבל אשכול. היא נחתה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. בתגובה, צה"ל השמיד מטרת טרור של חמאס בדרום הרצועה.

ביום שישי האחרון נורו 3 רקטות ופצצות מרגמה לכיוון קיבוץ כפר עזה, בשעה שבמקום התקיים טקס יום-הולדת 24 לחייל צה"ל אורון שאול הי"ד, שחלקי גופתו מוחזקים בעזה. מערכת 'כיפת ברזל' יירטה 2 רקטות ופצצת מרגמה אחת נחתה בקיבוץ סמוך וגרמה לנזק.

הבוקר פרסמנו כי בצה"ל הושלמה חקירת אירוע הירי לעבר האירוע יום-ההולדת. מהחקירה עולה שאמצעי-הלחימה האיראניים שנורו, זהים לאלו שנורו לפני כחודש לעבר מוצב צה"ל בצפון רצועת עזה – ירי שבוצע בידי הג'יאהד האסלאמי.

בנוסף מועד הירי החריג, והתזמון של הירי לעבר הטקס מביאים את מערכת הביטחון להערכה כי מדובר בסבירות גבוהה בירי שבוצע בידי הג'יאהד האסלאמי

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, אמר אתמול כי הוא "לא יכול לקבל את הקולות הקוראים להגיב במקסימום כוח. בעזה יש סכנת קריסה הומניטרית והעובדה שפיתחנו דפוס למציאת מנהרות מובילה ארגונים סוררים לבצע ירי להפר את השקט. הרתעה לא נבחנת או נמדדת ביום אחד ולא על פי העיתונים היומיים".

בנאום שנשא אמש (ג') בכנס "צבא וחברה" במרכז הבינתחומי לזכרו של רא"ל אמנון ליפקין שחק הדף רב-אלוף גדי איזנקוט את הביקורות על כך שצה"ל לא מגיב בצורה מוחצת. "אני שומע הצהרות שבעיניי הן אינן אחראיות, להגיב במקסימום כוח על רקטות שפוגעות. זה לא הדבר הנכון לעשות".

איזנקוט אמר עוד: "אנחנו לא יכולים לקבל ירי של רקטה בודדת. אנחנו מפעילים כוח בעוצמה שמשתנה. אני לא מכיר פעם אחת שצה"ל תקף מטרה שאינה מטרת טרור. לצה"ל יש הכלים הטובים ביותר".

"חמאס מונע מרצון לשמר את רצועת עזה שקטה ככל האפשר ולחולל פיגועי טרור ביהודה ושומרון במתווה של יחידים על בסיס תופעת דאעש", אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.