"הרופא בכללית שיחרר את הילדה לביתה"

שמונה שעות לאחר ששוחררה לביתה על ידי רופא כללית נפטרה אפרת בת השנה בשנתה. סיבת המוות שלה לא ידועה עד כה. כללית: "הרופא נתן הנחיות ברורות" {טרגדיה בביתר}

הטרגדיה בביתר עילית:  'ישראל היום' חושף הבוקר על הטיפול באפרת בת השנה ושלושה חודשים מביתר עילית – שנבדקה בקופת החולים כללית על ידי רופא ושוחררה לביתה ונפטרה. על פי הדיווח, שמונה שעות לאחר ששוחררה לביתה היא נפטרה בשנתה.  סיבת המוות שלה לא ידועה עד כה.

"ביום שלישי אחר הצהריים הילדה היתה בבית עם אמה וסבתה והיו לה פרכוסים וחום. המשפחה התקשרה למד"א ולאיחוד הצלה. הגיעו אמבולנס וכוננים ובדקו אותה. באותו הזמן היא כבר לא פירכסה", סיפר ש', מכר של המשפחה לישראל היום .

"הם הלכו לרופא בקופת חולים כללית והוא אמר את אותו הדבר, שנראה שאין משהו מיוחד ושיעשו בדיקת שתן בבוקר. באמצע הלילה האבא קם וראה שהיא שוכבת במיטה כחולה כולה".

החובשים שהגיעו לבית המשפחה ביצעו החייאה ממושכת בתינוקת במשך 40 דקות, שבמהלכן היה נראה שהדופק שלה חזר. החובשים פינו אותה לשערי צדק, שם נלחמו הרופאים על חייה דקות נוספות, אך בסופו של דבר נקבע מותה.

ההורים ציינו כי מדובר בתינוקת בריאה בדרך כלל, שלא קיבלה תרופות כלשהן או סבלה ממחלה ידועה. "היו לי שיחות עם האבא, הם לא כועסים על אף אחד ולא יודעים מה היה. הכל מלמעלה ונסתרות דרכי השם. הם עשו את שלהם והלכו לרופא, הרופא לא ראה כלום. הם לא מחפשים אשמים", אמר המכר.

בכללית אמר בתגובה כי התינוקת נבדקה במרפאה והרופא שיחרר אותה כשהיא במצב טוב, לא לפני  שנתן הנחיות לאמה לתת לה נוזלים ותרופות להורדת חום תוך הדגשה כי בכל מקרה של החמרה – עליהם לפנות למוקד.

בכללית אומרים כי הרופא הזמין אותה למחרת לבצע בדיקות דם. בנוסף, "המקרה החריג דווח למשרד הבריאות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.