הטרגדיה במטרסדוף: "רחל חיפשה לעשות מצווה ועסקה בשידוכים"

הטרגדיה בשכונת מטרסדוף בירושלים: תחיה, חברתה של רחל פרץ סיפרה על חברתה שנספתה באסון: "כל מי שהכיר אותה בהלם. היא היתה אשה מדהימה ולא שגרתית, שעשתה טוב להמון אנשים".

הטרגדיה בשכונת מטרסדוף: באסון ההרעלה  נהרגו בני הזוג, יניב יהודה ורחל פרץ ז״ל בשנות ה-30 בפטירתם. יניב יהודה, הוא ממוצא צרפתי ורחל, אמריקאית במוצאה. הזוג נשוי שנתיים וללא ילדים.

תחיה, חברתה של רחל פרץ סיפרה על חברתה שנספתה באסון: "כל מי שהכיר אותה בהלם. היא היתה אשה מדהימה ולא שגרתית, שעשתה טוב להמון אנשים".

פרץ  גדלה בארה"ב, אך לימים ירדה והתגוררה מספר שנים בגרמניה, שם היא הכירה את בעלה, אזרח צרפת. בישראל היא עבדתה למחייתה כאשת שיווק, ובשעות הפנאי עסקה בשידוכים בין צעירים וצעירות מהמגזר הדתי והחרדי.

במהלך החודשים האחרונים היא ערכה בחודשים האחרונים מספר כנסי שידוכים לגברים ונשים וייעצה לשדכניות בתחום. "היא צעירה ממני בהרבה שנים, אבל היה לה המון ניסיון חיים שיכולתי ללמוד ממנו", אמרה תחיה.

.

"היא היתה דמות נערצת על האנשים שזכו להכיר אותה בישראל, בענייני שידוכים היא עבדה בצורה מאוד שיטתית ומסודרת ולכן גם הצליחה בתחום הזה".

חברתה מספרת כי רק ביום חמישי האחרון, כל כך סמוך לאסון, היא חזרה ביחד מחתונה של זוג שהיא הכירה ביניהם." שאלתי אותה איך היא הגיעה לשידוכים, והיא אמרה שהיא עובדת קשה במשך כל היום בתל אביב, ולכן חיפשה איך לעשות מצווה בשעות הפנאי. חיפשה לעשות טוב, והיא הקדישה לזה המון זמן. היא ובעלה, שהיה אדם טוב ומלא חוש הומור, היו תקופה לא ארוכה בישראל, אבל בזמן הקצר שהיא היתה פה, בדירה הקטנה שלהם, היא עשתה המון טוב".

 

כפי שדיווחנו, צוותי כיבוי והצלה ואנשי המשרד להגנת הסביבה פועלים במקום לניטור הגז ולבירור נסיבות הדליפה. משטרת ירושלים פתחה בחקירה.

בני הזוג החרדים התגוררו ביחידת דיור קטנה, המתנדבים שפרצו לדירה נדהמו לגלות כי הכיריים המופעלים באמצעות גז היו פתוחים ועליהם הונחה פלטת שבת.  על השולחן הייתה מונחה כוסית יין לקידוש, במשטרה מעריכים כי בני הזוג נפטרו כבר בליל שבת.

בני הזוג נשואים פחות משנתיים ושניהם בעלי אזרחויות זרות – הבעל אמריקני והאישה צרפתית. הרשויות מנסות כעת לאתר את בני משפחותיהם.

 

הבוקר פרצו צוותי הכיבוי  לדירה ברחוב פנים מאירות לאחר שדווח כי בני הזוג לא עונים לטלפון בדירה ולא מגיבים לדפיקות בדלת. לוחמי האש נכנסו לדירה דרך דירה סמוכה ובסריקה נמצאו גופות בני הזוג – גופת הגבר במטבח וגופת האישה בחדר סמוך.

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.