הטרגדיה בפלטבוש: הסבתא חזרה מאומן, הארונות בדרך ארצה

ארבעת ארונות בני המשפחה החרדית שנספו בדליקה אמש בפלטבוש, בדרך ארצה. הסבתא, הרבנית בן חמו, בדרך גם היא חזרה מאומן בשעות אלה

הרבנית אהובה בן חמו, תושבת מגדל העמק, נמצאת בימים אלה במסע בקברי צדיקים באוקראינה, והייתה אמש במלון חושן באומן, בעת שהתקבלה הבשורה הקשה, על מות בתה ושלושה מנכדיה בשריפה שפרצה בלילה שעבר (ב'), בבית משפחת אזאן בפלטבוש שבברוקלין.

הרב נתנאל ועקנין, שהיה במקום, מספר ל'אקטואליק' על התחושות של הסבתא הרבנית בן חמו בעת קבלת הבשורה: "כשהודיעו לסבתא זה היה קשה במיוחד. הביאו רופא וצוות הצלה במיוחד בכדי שיודיעו לה על הבשורה הקשה".

הוא מוסיף ומספר: "כשהיא קיבלה את הבשורה המרה על כך שבתה ושלושת נכדיה נשרפו, היא התחילה לבכות ואמר: 'השם הוא האלוקים. הקב"ה הביא לי מתנה לחנוכה, 4 ארונות'".

לאחר קבלת הבשורה, עלתה בן חמו לכל הסובבים, חברי הקבוצה שאיתה, ומסרה להם דברי חיזוק ועידוד. החברים אף שרו שירי רגש וחיזוק בניסיון לעודדה.

בן חמו עושה כעת את דרכה לישראל. כך גם גופות הנספים  בדליקה, שיועברו לקבורה בארץ ביממה הקרובה.

כזכור, אמש, בסביבות השעה שתים וחצי לפנות בוקר, שעון ניו יורק, התקבל דיווח על בית מגורים בפלטבוש שעולה באש. כוחות החירום וההצלה שחשו למקום החלו לפנות עשרות פצועים, כאשר מהדקות הראשונות היה ברור שמשפחה אחת לכודה בלהבות ונמצאת בסכנת חיים מיידית. חלק מלוחמי האש נפגעו במסגרת המאמצים לחלץ את הנפגעים ופונו אף הם לבתי החולים.

אב המשפחה, יוסי אזן, חולץ במצב קשה מאוד והוא מאושפז יחד עם שאר הילדים שנותרו בחיים במצב קשה בבית החולים בברוקלין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.