הטרגדיה ברכסים • "הילדה שובצה בבית הספר של החינוך העצמאי ביישוב"

הרוחות בישוב החרדי השקט בצפון הארץ ממשיכות לסעור בעקבות מותו הטראגי של אחד מבני הקהילה הלילה. בהודעה רשמית שפרסמה המועצה המקומית היא דוחה את השמועות על כך שאי-קבלת בתו של המנוח לבית הספר היא שהובילה לטרגדיה

הטרגדיה ברכסים: המועצה המקומית מגיבה לראשונה לאירוע המחריד בו נפטר הלילה אחד מבני הישוב, ומכחישה את השמועות על הסיבות שגרמו לו.

בהודעת המועצה נאמר: "אנו המומים ואבלים מהאירוע המצער שאירע ביישוב ומשתתפים באבלה של המשפחה שהינה מוותיקי וחשובי היישוב. עם היוודע דבר האסון הורה ראש המועצה הרב יצחק רייך למחלקות המועצה השונות להעמיד לרשות את המשפחה את כל הסיוע הדרוש.

באשר לטענות כאילו הסיבה לאסון היא אי שיבוצה של הבת בבית ספר, הילדה שובצה בבית הספר 'אור חדש' של החינוך העצמאי ביישוב ומקומה בשנת הלימודים תשע"ו מובטח.

המועצה המקומית רכסים אינה מפעילה ואינה מבצעת רישום לבתי הספר ביישוב שהינם בתי ספר פרטיים, ובאישור משרד החינוך אנו מתערבים רק אם תלמיד לא התקבל לאף אחד מבתי הספר”.

כזכור, הבוקר פרסמנו כי הישוב החרדי השקט בצפון הארץ סוער מאז ליל אמש בעקבות מותו הטראגי של אחד מבני המקום, שנמצא ירוי ברכבו.

עם מציאת הגופה החלו מכרים וגורמים שונים להפנות אצבע מאשימה כלפי בית הספר המקומי שסירב לקבל את בתו של המנוח אל שורותיו. בראיונות לכלי התקשורת נאמר כי לאחר קבלת הסירוב האב היה נסער מאוד, סערה שהובילה לטרגדיה המחרידה.

מנגד, בכירים בקהילה החרדית דוחים בשאט נפש את ההאשמות ומכנים אותן "עלילות דם". אח מהעסקנים במקום אומר בשיחה ל'קוקר' כי "הקהילה עיין המומה וכואבת מהאירוע המחריד – וכבר נאלצת להתמודד עם גל שמועות מרושעות וזדוניות".

לדברי העסקן, "מדובר בשעה קשה לקהילה, למשפחה, לכולם…עצוב שדווקא עכשיו יש מי שמנסה לגרוף הון פוליטי ותקשורתי מהנושא. אני אומר באחריות: אין קשר בין אי-הקבלה לבית הספר לבין מה שהתרחש אתמול".

ב', שכן ומכר של המשפחה מחזק את גירסת העסקן ומוסיף: "זה אולי לא הזמן והמקום לדון בזה, אך אין לנו ברירה אחרת. אני מכיר היטב את המקרה. ראשית, לא מדובר פה באפליה על רקע גזעני. חד משמעית לא. ושנית, גם אם כן היתה כאן אפליה – הרי שלא היא שהובילה לטרגיה אתמול".

"מה שדרוש עכשיו זה לטפל במשפחה, לא להיגרר לקרבות וחילופי ההאשמות. אני מתחנן בפני הגולשים: תזהרו משמועות מופקרות וזדוניות, אל תשתפו איתן פעולה. זה מזיק, אסור ושקרי", מוסיף ב' בכאב.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלף כיפור לא יכפרו לאותו מנהל ומנהלת ימח שמם וזכרם הם והנאצים יחד

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. לפי אנשים המקורבים למשפחה בית יעקב רכסים ששם למדו בנותיו הקודמות לא קיבל את בתו הנוכחית שעולה לא', והפנו אותו לאור חדש, הוא סרב לקבל זאת ועבר התעללות רגשית עמוקה בחצי השנה האחרונה, כפי המסורת הידועה במקום

    ש. גראטש |
    הגב