הטרור מכה שוב: לפחות 70 הרוגים בפיגוע דריסה בניס שבצרפת(וידאו)

מתקפת טרור אכזרית ביום העצאות הצפרתי: משאית דרסה הערב (חמישי) קהל חוגגים של "יום בסטיליה", יום העצמאות הצרפתי בעיר ניס שבדרום המדינה. לפחות 60 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו. המשאית נבלמה בתום קרב יריות עם כוחות המשטרה המקומיים, נהג המשאית נורה ונהרג

מתקפת טרור אכזרית ביום העצאות הצפרתי: משאית דרסה הערב (חמישי) קהל חוגגים של "יום בסטיליה", יום העצמאות הצרפתי בעיר ניס שבדרום המדינה. לפחות 60 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו. המשאית נבלמה בתום קרב יריות עם כוחות המשטרה המקומיים, נהג המשאית נורה ונהרג.

החוגגים שלא נפגעו נמלטו מהמקום בבהלה. במקום התפתחו חילופי ירי בין נהג המשאית לכוחות המשטרה שהצליחו לחסלו לאחר דקות ארוכות. ראש עיריית ניס, כריסטיאן אסטרוזי, צייץ בטוויטר: "תושבי ניס היקרה, הישארו לעת עתה בביתכם. מידע נוסף יגיע בהמשך'.

הרשויות מתייחסות לאירוע כאל מתקפה מכוונת וכי התושבים מתבקשים להישאר בבתים. צרפת נמצאת בכוננות טרור גבוהה בשנים האחרונות, במיוחד לאחר מתקפת הטרור בפריז בנובמבר אשתקד. רק אמש הודיע הנשיא פרנסואה הולנד כי מצב החירום שנמשך מאז הפיגועים שגבו את חייהם של 130 בני אדם לא יחודש.

על-פי עדי ראייה, נהג המשאית נסע במהירות לתוך הקהל ולאחר מכן רדף במשאיתו אחר חוגגים שניסו להימלט. עדי ראייה הוסיפו כי"גופות מוטלות בכל מקום". בטוויטר פורסמו תמונות של פצועים שוכבים לצד הכביש וחוגגים שלא נפגעו מטפלים בהם.

המשטרה דיווחה על חומר נפץ בתוך המשאית, עולה הרושם שמדובר במתקפה מתוכננת היטב. דונלד טראמפ בתגובה: "עוד אירוע נורא, הפעם בניס, הרבה הרוגים ופצועים, מתי נלמד? זה רק הולך ומחמיר".

העיתון האזורי "ניס מטאן" ציטט את אחד מכתביו שסיפר כי היו פצועים רבים בזירה. הוא פרסם תמונה של משאית גדולה ופגועה, "שהייתה מחוררת מכדורים" ותמונות של כוחות הצלה מטפלים בפצועים. לפי כתב של סוכנות הידיעות הצרפתית, לאחר סיום מופע הזיקוקים "ראינו אנשים נפגעים וחתיכות מתכת עפות באוויר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.