הטרמאפ של צרפת: מארין לה פן בריאיון (וידאו)

מארין לה פן. נמצאת בימים אלו בעיצומו של קמפיין לנשיאות צרפת, אותו היא משיקה בימים אלה, בראיון לערוץ 2 היא מספרת את התוכניות שלה כשתיבחר. { "אני יאסור לחבוש כיפות"}

מארין לה פן. נמצאת בימים אלו בעיצומו של קמפיין לנשיאות צרפת, אותו היא משיקה בימים אלה, הוא כהרגלה שנוי במחלוקת, תקיף וחד משמעי.

לפני שנתיים, לאחר רצף הפיגועים היא הייתה הפוליטיקאית הראשונה  בצרפת שדיברה במונחים של "מלחמה" ואסלאם קיצוני;

"אנחנו מקור ההשראה היחיד והמרכזי בפוליטיקה הצרפתית מסיבה פשוטה: נאבקו בנו בקשיחות יוצאת דופן, אבל בפועל צדקנו לגבי כל הנושאים", היא מתעקשת בראיון לאלעד שמחיוף בערוץ 2. "לכן, בגלל הלחץ האלקטורלי, אין להם ברירה אלא ליישר קו. לפחות במילים שלהם הם מתחילים לדבר כמונו. יש רק בעיה אחת: אין להם אומץ, למרות שהם יכולים לפעול כך".

בליל הבחירות בארה"ב עקבה אחרי בחירתו של טראמפ לנשיא ה-45. "אני חושבת שפטריויטיות היא לעולם לא גזענות", היא אומרת לערוץ 2. "לאהוב את המדינה, לרצות לשמר את התרבות והזהות, להגן על האינטרסים של האמריקנים באמריקה, של הצרפתים בצרפת ושל הישראלים בישראל נראה לי לגיטימי לחלוטין. אני קוראת להתנהג כמו בעלי הבית ולא כמו שוכרים או שוהים חסרי זכויות. זו השאיפה הראשונה של המדינות – אנחנו בעלי הבית של מדינותנו, בשביל שיישארו חופשיות ונוכל לחיות ביטחון".

לה פן   זכתה לכינוי "הטראמפ של צרפת",  היא מצדיקה את הצו האחרון של טראמפ המגביל את ההגירה לארה"ב ממדינות מוסלמיות. "אני מתנגדת בתוקף לטענה שזו מתקפה מכוונת נגד מוסלמים, זה שקר – מפני שיש עשרות מדינות מוסלמיות בעולם שלא נמצאות ברשימה הזאת", היא מצהירה. "אני רואה שזה מסעיר את כולם. מצד שני, העובדה שיש 15 מדינות שמונעות מישראלים כניסה לשטחיהן לא מטרידה אף אחד".

לה פן  תאסור על לבוש בעל סממנים דתיים בשטחים ציבוריים מה שמכעיס את היהודים בצרפת. "מכיוון שאני חושבת שכולם בצרפת צריכים לקבל יחס שווה, אני תומכת גם באיסור על חבישת כיפה במרחב הציבורי", היא מסבירה. "בכנות, הסיטואציה המסוכנת שבה חיים יהודים בצרפת היא כזו שאלה הולכים עם כיפה הם מיעוט בכלל שהם מפחדים. אבל אני בעיקר חושבת שהמאבק נגד האסלאם הקיצוני צריך להיות מאבק משותף וכולם צריכים להיות מסוגלים להגיד הנה אנחנו מקריבים משהו. אולי יסתפקו רק בכובע, אבל לפחות זה יהיה צעד בניסיון לחסל את האסלאם הקיצוני בצרפת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.