הטרנד החדש שכובש את המדינה: ערב "הפרשת חלה"

טרנד חדש מציף בימים אלו את הציבור הישראלי * עשרות נשים מתכנסות לערבי שירה והתרגשות בשילוב מנהג יהודי קדום הנקרא "הפרשת חלה" * אהובת הקהל ליאת פסח בראיון ראשון: "קבלתי על עצמי לעשות הפרשת חלה לכל מי שזקוק לנס" * "כולם מאמינות שיהיה להם נס בזכות הערב המיוחד" * חגית אזולאי עם הלהיט שכובש את הציבור וגם… נס שראינו בעיניים! * כל הפרטים.

הדבר הזה היה עד לפני שבועות ספורים סוד שעבר מפה לאוזן. בימים האחרונים זה הגיע למהדורות הראשיות וקיבל תגובות נלהבות מהציבור. זה החל בסיקור בערוץ 2, שחשף את הטרנד החדש.

נשים רבות מתכנסות לערבי "הפרשות חלה", מנהג יהודי קדמון בעל סגולות מיוחדות לפתיחת שערי הפרנסה, הבריאות והזוגיות.

האמת, זה מסקרן, החלטנו להרים את הכפפה ולחשוף בפעם הראשונה מה בדיוק קורא באותם התכנסויות.
כצעד ראשון פנינו לזמרת ליאת פסח, בת 35, העורכת מדי ערב מפגשי "הפרשת חלה" למאות נשים ברחבי הארץ. ליאת הזמינה אותנו לביתה של נעמי בת-חן תושבת העיר.

לא תאמינו מה ראינו! כ-40 נשים, רובן חילוניות, כאלו שתפגשו אותם בכל מקום פרט למקום עם ניחוח דתי, התכנסו לערוך את הטקס המיוחד והמרגש עם המון שירה ושמחה, הרגשתי אנרגיות באויר, וידעתי את הסיבה.
"מכירים את השיר אנא בכוח של חממה?" שואלת ליאת. וכולן פוצחות בשירה מרגשת. והיא מכריזה: "כשאנו שרות תבקשו בקשות. בזכות המצווה יהיה לכולן כאן ניסים. יש כאן מישהי שזקוקה לרפואה? זה הזמן לבקש!".

התיישבנו עם הזמרת ליאת פסח לעריכת ראיון קצר עמה. הרבה שאלות היו לנו. ניסינו להבין מה מחבר קצוות כל כך שונים של אנשים לערב אחד מרגש ומחזק.

מה גורם לך להגיע לכל מיני מקומות בארץ ולערוך ערבי הפרשת חלה?
"הסוד של "הפרשת-חלה" היה ידוע בכל תפוצות ישראל, ומשום מה בדורות האחרונים קצת נשכח. כאשר אני הייתי זקוקה לישועה ונס קבלתי על עצמי לעשות הפרשת חלה בשביל הנס שלי, וברוך ה' הבלתי יאומן קרה. מאז קבלתי על עצמי לעזור לכל מי שזקוק לנס ולעשות בביתו ערב של הפרשת חלה. לצערי יש בדור שלנו כל כך הרבה אנשים שצריכים פריון, רפואה, זיווג, פתיחת מזל, והערבים הללו פשוט משנים את חייהם של נשים רבות".

וזה עובד?
"לא לחינם זה הפך ללהיט. אנשים לא מפסיקים לספר על שינוי גדול שקרה להם בבית, מיום שהם ערכו ערב כזה בביתם או השתתפו בערב. אנשים חזרו הביתה לאחר הערב, וכבר הרגישו שמשהו השתנה בחייהם. לא מזמן קבלתי הזמנה לחתונה של בחורה בשם רות שארגנה ערב לפני חמישה חודשים ואני פשוט לא האמנתי! היא הייתה רווקה בת 38 שכבר ניסתה הכל בחייה. ברכנו אותנו כולנו ביחד ונתנו לה לעשות את הברכה וברוך ה' זה קרה".

מה בעצם את עושה בכל ערב כזה שגורם לכל כך הרבה אנשים לצאת עם סיפוק?
נראה לי שאת השאלה הזאת תשאלי את כל המשתתפות כאן… אבל מה שאי יכולה לומר לך שאנחנו עושות הכל ביחד באחדות ושמחה, אנחנו שרות ומתרגשות ומברכות אחת את השנייה, וכאשר הכל נעשה באהבה גדולה יחד עם ההתרגשות והשירה, זה מביא אנרגיות חיוביות לכל המשתתפות.

לנשים המתעניינות, מה התשלום לארגן ערב כזה?
ברוך ה' עד היום השתתפתי במאות ערבי "הפרשת חלה" ומעולם לא לקחתי תשלום עבור ארגון ערב שכזה. אני מרגישה זכות שהיא חובה לעזור לעם ישראל, וכל מי שמזמין אותי אני מגיעה ללא תשלום, ואשמח להמשיך ולערוך ערבים מרגשים לישועת עם ישראל.

תסכימי להשאיר לקוראים את מס' הטלפון שלך לתאם ערב?
בשמחה, אפשר להתקשר אלי לטלפון 054-3583059 ובעזרת ה' נגיע ללא תשלום לכל בית אב בארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.