היבואנים מבקשים ביטול מיסי קניה בכדי להתחרות ברכישות באינטרנט

היבואנים :"אם לא תהיה התמודדות עניינית והוגנת עם התפתחות הייבוא האישי, המצב החדש עלול להביא לאסון ולהתמוטטות של עסקים רבים"

בקשה הונחה היום לפתחם של שר האוצר ושר הכלכלה בשם איגוד לשכות המסחר.

הבקשה נועדה לבטל מיסים על פרטי אופנה קוסמטיקה מוצרי חשמל לבית וצעצועים או במילים אחרות שהיבואנים המסחריים יוכלו לקבל את אותם תנאים של היבואנים האישיים .

כבר כיום אנשים פרטיים הרוכשים מוצרים אלו דרך אתרים באינטרנט מרחבי העולם נהנים מפטור ממסים את אותו פטור מבקשים היבואנים .

החשש הוא שכאשר יבואנים יקבלו אכן פטור כמתבקש את ההפרש יעבירו לכיסם והצרכן הפרטי לא ירגיש ויהנה מהפטור שניתן לאותם יבואנים .

לשכת המסחר הכינה תכנית שנתית שמפרטת את כל המהלך המתבקש על ידה :

1. הורדת מיסי קנייה ומכסים בצורה מדורגת, ועפ"י קטגוריות לאורך 3 שנים:

ראשית להעניק הפחתת מכס על מוצרי אופנה קוסמטיקה וטואלטיקה שאלו המוצרים הנרכשים ביותר .

2. פטור ממע"מ למכירות בארץ עד לסכום של 75 דולר לכל אותם מוצרים .

מלשכות המסחר נמסר כי: "המהלך יצור סביבת תחרות על בסיס שווה, מבחינת כלל מיסי הקנייה (מכס, מס קנייה, מע"מ) בין הרכישות באתרי סחר אינטרנטיים מחו"ל לבין רכישות בחנויות קמעונאיות בישראל. בדרך זו יוכל הצרכן הישראלי להמשיך ליהנות, עפ"י בחירתו, מהיתרונות הרבים הגלומים ברכישה של מוצרים הן מהאינטרנט בחו"ל והן בישראל מעסקים מקומיים. המהלך כאמור יתקן בפועל את האפליה שמקורה בפטור ממע"מ, הניתן כיום רק ברכישות באתרי סחר מחו"ל, וייצור שוויון ברמת המיסוי".

לטענת היבואנים: "אם לא תהיה התמודדות עניינית והוגנת עם התפתחות הייבוא האישי, המצב החדש עלול להביא לאסון ולהתמוטטות של עסקים רבים ביניהם: יבואנים, יצרנים, משווקים, חנויות, רשתות ונותני שירותים המעסיקים מאות אלפי מועסקים במגזר המסחר והשירותים, ובמגזר הייצור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.