הידעת ! רימון מוסיף המון

הרימון הוא בדיוק מה שאתם צריכים לנסות כדי ליהנות משפע של בריאות כל השנה. החשיבות בתקופת החגים היא לאזן בין הארוחות הרבות והכבדות ולהקפיד בארוחות מבוקרות, כוס של שייק רימונים, נענה וחלבון מציעה פתרון טעים ומהיר לארוחה קלילה ומאוזנת – מתכון

הרימון הוא אחד משבעת המינים שבהם נתברכה ארצנו והוא מסמל עבורנו יופי, שפע ופיריון, אבל רבים לא יודעים שפרי הרימון ידוע גם בסגולותיו הבריאותיות ושלמעשה מדובר באחד הפירות הבריאים ביותר שניתן לצרוך. כיוון שיש המוותרים על יתרונות הרימון לאור הקושי באכילת הגרגרים שלו, מעניין לגלות שכיוון שמרבית הרכיבים הבריאים של הפרי נמצאים דווקא באזור הקליפה, עדיף במקרים רבים לסחוט את הרימון ולשתות אותו כמיץ במקום לאכול את גרגריו. זאת כיוון שבתהליך הסחיטה משתחררים אותם רכיבים מהקליפה, ואנו יכולים ליהנות מהם בריכוז גבוה הרבה יותר. אף על פי שקשה למצוא רימון לאורך כל השנה, ניתן להקפיא את גרגריו וכך ליהנות מיתרונות הרימון גם ארבעה חודשים לאחר מכן.

לפי מחקרים למיץ הרימון יש יכולת לעכב גדילה של תאים סרטניים במעי הגס ובריאות, ואפילו לגרום למוות התאים.

ברפואת הצמחים הסינית מייחסים למיץ רימונים סגולה בטיפול לאריכות ימים, והודות לתמציות נוגדות החמצון של הרימון, משתמשת כיום תעשיית הקוסמטיקה ביישום מקומי של מוצרים המכילים את פרי הרימון ברבים ממוצריה. ההבחנה הזו הובילה לפיתוח של מוצרי אנטי אייג'ינג, קרמים לפנים ועוד, במטרה לסייע במלחמה נגד קמטים ושמירה על גמישות העור.

נמצא כי 237 מ"ל של מיץ רימונים הביאו אצל רבים לשיפור משמעותי של זיכרון מילולי וחזותי. במחקרים שנערכו בקרב עכברים, הצליחו אף לאסוף ראיות לכך שהרימון עשוי לסייע להילחם אפילו במקרים של מחלת אלצהיימר מאובחנת, וכיום נעשים מחקרים נוספים בכל הנוגע להשפעתו של פרי הרימון על מחלת אלצהיימר גם בקרב בני אדם.

אכילה מאוזנת חשובה תמיד, אך בתקופה שבין חג לחג היא מקבלת חשיבה רבה אף יותר. ארוחות החג הגדולות המציעות שפע של אוכל מוציאות אותנו הרבה פעמים מאיזוןו, מכבידות על הגוף ועל המצפון. לכן חשוב מאוד שבין החגים נקפיד לאכול בצורה מאוזנת ומבוקרת. כוס של שייק חלבון מציעה פתרון טעים ומהיר לארוחה קלילה ומאוזנת.

להכנת שייק רימון נענע – הרבלייף, המעודדת ומקדמת אורח חיים בריא

שייק רימונים ונענע

200 מ"ל חלב דל שומן 1%

100 מ"ל מיץ רימונים

2 כפות (26 גר') תערובת אבקה להכנת משקה בטעם שוקולד

4 עלי נענע טריים

אופן שימוש:

מניחים את כל החומרים בבלנדר ומערבלים היטב.

למרקם של אייס שייק אפשר להוסיף קוביות קרח ולערבל עד לריסוק מלא.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.