רבבות ילוו למנוחות: החל מסע הלוויתו של הגר"י אדלשטיין זצ"ל

וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף השם: בקריית צאנז בנתניה החלה מסע הלוויתו של רבה של רמת השרון, בשעה 7.00 תגיע מיטתו לבית מדרשו שכונת נאות יוסף, רח' יואל 18 בני ברק, שם ילוו אותו רבבות בדרכו האחרונה. תיעוד מתעדכן.

בשעה זו החל מסע הלוויתו של מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל שהלך בצהרים לעולמו, לאחר ייסורים רבים והוא בן 92 בפטירתו. בקריית צאנז בנתניה החל מסע הלוויתו של רבה של רמת השרון, בשעה 7.00 תגיע מיטתו לבית מדרשו שכונת נאות יוסף, רח' יואל 18 בני ברק, שם ישתתפו רבבות חרדים שילוו אותו בדרכו האחרונה.

המשטרה מסרה כי החל מעכשיו נסגרים לתנועה הרחובות הרב שך מרבי עקיבא לכיוון זבוטינסקי ורבי עקיבא לכיוון השומר

משם תמשיך מסע ההלוויה – כאשר בערך בשעה 8.30 היא תגיע לבית מדרשו רמת השרון לבית החיים הישן ברמת השרון.
צילום: משה יום טוב

צילום: אלי דוישט

בצהרים הלך לעולמו מרן הגר"י אדלשטיין, רבה של רמת השרון ואחד הצדיקים הגדולים שהיו בדור האחרון, והוא בן 92 בפטירתו.

שעה קודם לכן חלה הידרדרות חמורה במצב בריאותו של מרן הרב יעקב אדלשטיין. בעולם התורה ובהיכלי הישיבות התפללו וקרעו שערי שמיים לרפואתו.

רבה של רמת השרון ואחיו של ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי יעקב אדלשטיין, הובהל ביום שני לבית החולים לניאדו בנתניה בשל הרעה במצבו.

יצויין, כי סדר יומו של הגר"י כולל פעילויות רבות מסביב לשעון בכל שעות היממה, לימוד תורה, חברותות, ברכות והכרעות גורליות בנושאים פרטיים וציבוריים בכל רחבי העולם היהודי.

תולדות חייו

הצדיק נולד לאביו רבי צבי יהודה אדלשטיין, רבה של שומאיץ, ולמרים, בתו של הרב מרדכי שלמה מובשוביץ, רבה של מלסטובקה.

בבחרותו עלה ארצה יחד עם הוריו ואחיו, רבי גרשון אדלשטיין, כיום ראש ישיבת פנוביז' ואחר ממנהיגי הדור. המשפחה התיישבה ברמת השרון והאב כיהן כרב המקומי.

בחורף  תש"ד, ביקש רבי שמואל רוזבסקי מאביהם שישלחם לישיבה, והאב נעתר. שני האחים היו בין ששת התלמידים הראשונים בישיבה. הוא היה בקשר שוטף עם בעל החזון איש.

 

לאחר פטירת אביו,  הוא התמנה לרבה של רמת השרון. הקים את ישיבת השרון  ועמד בראשה שנים רבות. כמו כן עומד בראש כולל להוראה ברמת השרון.

בשנות ה-90 התמנה לרבה של שכונת נאות יוסף בצפון בני ברק, במקביל לכהונתו ברבנות ברמת השרון. לפני מספר שנים התמנה לעמוד בראשות ישיבת "תפארת משה" בבני ברק. כן שימש כדיין בבית דינו של רבי ניסים קרליץ.

הרב אדלשטיין ערך סדרי תפילה עבור חשוכי בנים ומעוכבי זיווג. לאחר חצות.  הצלחת התפילה מותנית בהסתרתה מהמשפחה ומבני הזוג. רבים  היו פונים אליו בענייני זיווג לעיצה ולברכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.