"היה קשה לחזור להיות אדם נורמלי"(וידאו)

ניצולי שואה מתארחים בבתים פרטיים כדי לספר לציבור את סיפורם. בחדשות 2 Online העבירו בשידור ישיר את אחד האירועים הללו, שהתקיים בתל אביב, עם ניצולת השואה יהודית אלרט {ניצולים מספרים}

"נולדתי בליטא ב-1924", סיפרה הערב (רביעי) ניצולת השואה יהודית אלרט באירוע "זיכרון בסלון" במלון "סנטרשיק" בתל אביב שצולם והועבר בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

"אבא שלי היה חייט ולאמא היה פנסיון. כשפרצה המלחמה הייתי בת 15. אני זוכרת שבאמצע הלילה באו לבית גרמני וליטאי ולקחו את אבי. הוא נכנס לחדר השינה, זרק משהו מתחת למיטה, זה היה הארנק עם הכסף. הוא הרים אלינו את העיניים, ויצא, וזו הייתה הפעם האחרונה שראיתי אותו".

(באדיבות רשת)

"אמא נשארה עם שלושה ילדים", היא המשיכה. "אני הייתי הגדולה, אז עזרתי לה והחיים נמשכו. בגטו גרנו בחדר אחד, שלוש משפחות. בחדר הזה היו שלוש מיטות. אמא שלי, שני האחים שלי ואני ישנו יחד באותה המיטה".

"בהמשך הוציאו אותנו מהבית ולקחו אותנו למחנה ההסגר שטוטהוף", היא המשיכה. "את אמא שלי ואת אחי לקחו הצידה, ואחותי נשארה איתי. מאז לא ראיתי יותר את אמא שלי ואת אחי שהיה בן 10. אותי תמיד לקחו לעבודה, ואותה תמיד השאירו. היא הייתה קטנה ורזה".

"עשו איתנו מה שרצו", היא תיארה. "רצו לשלוח לעבודה? שלחו לעבודה. רצו שננקה בתי שימוש? אז עשינו את זה. מה שאמרו, אנחנו עשינו. לא ידענו מה להגיד, מה לעשות. ידענו שאנחנו מתחת למשטר"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.