היוזמה לחלוקת בית שמש: "פנינו לשר הפנים בדרישה שיורה על חלוקת העיר"

חבר מועצת העיר בית שמש, ריצ'ארד פרס, פנה לשר הפנים בדרישה שיורה על חלוקת העיר בית שמש. בכיר בעיריית בית שמש בתגובה: "הוא לא יודע להפסיד בכבוד".

ברחוב החילוני בבית שמש טרם השלימו עם התבוסה שהם נחלו בקרב על ראשות העיר, וכעת הם פנו לשר הפנים, גדעון סער, בדרישה שיורה על חלוקת העיר.

כפי שפירסמנו בשבוע שעבר, עם הפסדו של המועמד החילוני בקרב על ראשות העיר, החלו פעילים חילונים שונים להחתים את התושבים על עצומה הקוראת לחלוקת העיר. בשלב הראשון לא נרשמה היענות של ממש ליוזמה, אולם כעת, גם חבר מועצת העיר, ריצ'ארד פרס, החל לפעול בנושא.

בראיון ל'קו החשיפות' סיפר פרס כי הוא פנה לשר הפנים בדרישה שיחליט על חלוקת העיר לשנים: העיר הותיקה לחילונים, והרמה לחרדים, "וועדה ממלכתית שדנה בנושא קבעה כי יש לחלק את העיר, אולם לא נעשה עם המלצות הוועדה דבר", אמר פרס.

בכירים בעיריית בית שמש מתייחסים בביטול ליוזמה, בשיחה עם 'קוקר' אמר אחד מהם: "פתאום ריצ'ארד פרס נזכר בהמלצות הוועדה, מענין איפה הוא היה לפני הבחירות… העובדה שרק לאחר שהרב אבוטבול נבחר הוא 'נזכר' לדרוש את קיום המלצות הוועדה, מוכיחה שהוא פשוט לא יודע להפסיד בכבוד".

יצוין, כי המועמד החילוני אלי כהן הביע את התנגדותו החריפה ליוזמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.