היום:העליון ידון בערעור של הרב פינטו

השופטים ידונו בבקשת הרב לבטל את עונש המאסר שנגזר עליו. עשרות מתומכי הרב מפגינים מוץ לאולם בית המשפט {התקוה האחרונה}

אחרי דחיות ותפניות – הערעור יצא היום לדרך: בית המשפט העליון ידון בשעות הקרובות בערעור שהגיש הרב יאשיהו פינטו על עונש שנת המאסר שקיבל לאחר שהורשע בעסקת טיעון על מתן שוחד לקצין המשטרה המנוח, תנ"צ אפרים ברכה, ששם קץ לחייו לפני חמישה חודשים.

הדיון ייערך בפני השופטים יצחק עמית, צבי זילברטל ומני מזוז.

עשרות מתומכי הרב התאספו מחוץ לאולם בית המשפט תוך שהם נושאים כרזות בעדו וקוראים פרקי תהילים.

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו כי עשרות מתלמידיו וחסידיו של הרב יאשיהו פינטו פתחו בשביתת רעב. התלמידים השובתים ותומכים רבים נוספים מתכנסים במאהל שהוקם ליד ישיבתו של הרב פינטו באשדוד.

תלמידי הרב פינטו דורשים לפתוח מחדש את תיק החקירה נגדו. לטענתם, יעשו זאת עד להודעה חדשה. לדבריהם שביתת הרעב תימשך עד שתתקבל תביעתם לפתוח את תיק החקירה של הרב מחדש ולנהל אותו בצורה הגונה ועל פי כללי הצדק.

תלמידי הרב פינטו טוענים בין השאר כי הרב אוים על ידי הפרקליטות שאם לא יודה ויסכים לעסקת הטיעון, אשתו החולה תואשם ותעמוד לדין.

טענה נוספת מעלים התלמידים על כך שחקירת הפרשה נוהלה בידי המשטרה ולא בידי מח"ש כפי שהחוק מחייב במקרים כגון אלו. שובתי הרעב מתכוונים לשבות רעב ולהישאר באוהל ליד הישיבה עד להודעה חדשה.

בשבוע שעבר תקף הרב פינטו במהלך שיעורו באשדוד: "מה שעשו לנו זה עוול איום ונורא. מה שעושים למשפחה שלי זה עוול איום ונורא. שלוש שנים פה בארץ התעללו בנו. הרבנית אישה מסכנה. כולכם יודעים מה היא נתנה בשביל הישיבה. כל שובה ישראל זה בזכותה".

"האכזריות שעשו נגדה. היא הייתה חולה בבית חולים ואחרי שבועיים באה לארץ והקליטו אותה. מי נתן אישור להקליט אישה חולה? מי נתן להם אישור להקליט אישה מסכנה?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.