היום: אלפים יצדיעו לשומרי השמיטה

לכבודם של גיבורי הכוח: אלפים ישתתפו היום בכנס הצדעה מיוחד לחקלאים שומרי שמיטה שיתקיים בבני ברק

יומם הגדול של מאות החקלאים שומרי השמיטה יגיע הערב. זה לצד זה יתכנסו יחדיו בלב גואה מהתרגשות ברחובה של העיר בני ברק מאות חקלאים מכל העדות והחוגים ששמרו את שנת המשיטה ההולכת ומסתיימת תשע"ה.

את המעמד, שיחל בשעה 18:00 צפוי לפתוח חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז, המעמד יתקיים ברחובה של העיר בני ברק ויתפרס לאורך כל רחוב חזון איש. בימה הקומה במסוך למעונו שלך מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שאף צפוי לצאת ולברך את מאות החקלאים.

DSC_5366

מאחורי האירוע עומדים ראשי ארגון 'קראן השביעית' המלווה את החקלאים לאורך כל שנת המיטה, ואף מעבר לכך. על הפקת האירוע הופקדה חברת 'אפקט'.

ראשי 'קרן השביעית' שנכנסו אמש (ג') למעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי להזמינו למעמד שמעו דברים נלהבים בדבר הצורך להשתתף באירוע: "בוודאי ראוי להשתתף בזה כמאמרם בקידושין ל"ג ע"א שעומדים כל בעלי אומניות מפני מביאי ביכורים ואומרים אחינו אנשי מקום פלוני בואכם לשלו', ואמר רבי יוסי בר אבין בוא וראה כמה חביבה מצוה בשעתה, שמפני ת"ח אין עומדין וכו'. וראוי להשתתף וגדול שכר עושי מצווה". לשון הגר"ח.

לכידה

לכל אורך הרחובות יתפרסו ממחר בבוקר שוטרים ואנשי אבטחה, וטרקטורים ומחרשות אשר שבתו בשנה השביעית יגיעו גם הם לעיר ויוצבו ברחובות העיר.

מנכ"ל "קרן השביעית" הרב בנימין כהן אמר ל'קוקר': "ילדי בני ברק, תושבי העיר, האברכים ובראש כולם מרנן גדולי התורה שליט"א יריעו לחקלאים, יברכו אותם על קיום מצוות השמיטה אשר היא מגנה על כל יושבי הארץ, ויחזקו את רוחם לקראת התקופה הלא קלה העומדת בפניהם – עונת הזריעה אשר גם בה לא יראו עדיין פרי כלכלי ורק אחרי תקופה של חודשים יחזרו לשגרתם לאחר השמיטה".

ממשטרת מרחב דן נמסר כי החל מהשעה 16:00 יסגרו לתנועה הרחובות הבאים: הכביש בין חזו"א פינת עזרא לבין חזו"א פינת רבי עקיבא.דבורה הנביאה. נחמיה. כל שאר הרחובות הסמוכים לחזו"א. לא תותר חניית כלי רכב בחזו"א החל מהשעה 16:00. החל משעה זו, כל רכב אשר יחנה ברחוב חזו"א – יגרר.

ddd

ב"קרן השביעית" מפרסמים לקראת המעמד הגדול את הנתונים של השמיטה החולפת, ועל פיהם כ-330 אלף דונם הושבתו השנה. כ – 3,500 חקלאים שבתו מכל מלאכה, 32 ישובים שלמים שבתו בשנת השמיטה. ב-343 ישובים ברחבי הארץ חקלאים שמרו שמיטה כהלכתה.

בקרן הוסיפו כי עבור החקלאים השמיטה לא מסתיימת, מאחר ועונת הזריעה אורכת חודשים ארוכים ללא פרנסה. החקלאי הוותיק ביותר שידוע ל'קרן השביעית' הוא ממושב גמזו – שמר שבע שמיטות עד כה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.