היום: בג"צ ידון במועמדותו של הרב אליהו לרבנות הראשית

היום (שני) צפו הבג"ץ, לדון בעתירה של ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) נגד מועמדות הרב שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי הספרדי, בשל פרסומים על התבטאויות שנויות במחלוקת של הרב אליהו, בעיקר נגד הציבור הערבי.
ההתבטאות המרכזית בגינה הסתבך, היא בנושא השכרת דירות בעיר ללא-יהודים, שהרב הכריע בזמנו שהיא אסורה.

הרב אליהו ביקש אתמול מבג"ץ לדחות את העתירה, והדגיש כי לא יזם מעולם מסע הסתה כנגד ערביי ישראל. הרב אליהו הודיע מצדו כי הוא ממשיך להתמודד על המשרה, אף על פי שגם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע לו בשבוע שעבר, לאחר שערך לו שימוע בכתב, כי מועמדותו מעוררת קשיים משפטיים.
בעתירה נגד מועמדותו של הרב אליהו נטען באמצעות עו"ד גבי לסקי כי "בחירתו של אדם המרשה לעצמו לחזור ולהתבטא באינספור הזדמנויות בצורה גזענית ופוגענית, עלולה לפגוע במרקם החברתי העדין בין החלקים השונים של החברה הישראלית, ואף לתת גושפנקה של לגיטימיות על התנהגויות ואמירות גזעניות ופוגעניות כלפי האוכלוסייה הערבית בישראל וכנגד כל ציבור אחר".
הרב אליהו, באמצעות עו"ד אביעד הכהן ועו"ד ישעיהו אברהם יטען בתשובתו לבג"ץ כי "העתירה היא ניסיון לעקר את התהליך הדמוקרטי באמצעות החלטה שיפוטית".

עוד יטען, כי מוקדם עוד לדון בכך לפני שנבחר לתפקיד. בנוסף טוען הרב בעניין השכרת דירות לערבים כי "אמירות אלה נאמרו כמענה לשאלות הלכתיות שנשאל, וודאי שלא לוו בשום 'מסע הסתה' כדברי העותרים, אלא רק במענה לשאלות הלכתיות שנשאל עליהן בעניין השכרת דירות ללא יהודים בכלל שמבקשים בדרך זו להילחם באופייה של מדינת ישראל".
כמו כן טענת פרקליטיו היא כי "הסמכות להחליט בעניין כשירותו מסורה בידי ועדת הבחירות. ומשזו החליטה לאשרה, ולא הוכח כי החלטתה אינה עומדת במתחם הסבירות, לא יתערב בה בית המשפט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.