היום ב-16:00: הפלג הירושלמי יחסום את כביש גהה

אנשי הפלג הירושלמי יחסמו את צומת הרחובות – השומר / ז’בוטינסקי בבני ברק בעקבות המשך מעצרו של תלמיד ישיבת קול תורה

הועדה להצלת עולם התורה של הפלג הירושלמי מעדכנים כי המחאה הגדולה בעקבות מעצרו של מאיר בורדיאנסקי,  נכדו של ראש ישיבת קול תורה תתקיים היום בשעה 16:00, בצומת הרחובות – השומר / ז’בוטינסקי.

בעקבות המשך מעצרו של מאיר בורדיאנסקי, הורו אתמול 'מועצת גדולי עולם התורה' ל'עסקני הוועדה להצלת עולם התורה' להחריף את המחאות. רבני המועצת חזרו על דבריו של מרן ראש הישיבה הגר"ש אוירבך זצוק"ל כי יש "להרעיש עולם ומלואו" כמחאה על מעצר תלמיד ישיבה בגלל סירובו להתייצב בלשכות הגיוס.

משפטו של בורדיאנסקי מתנהל מאז יום רביעי. בית המשפט הצבאי דחה היום את הדיון בעניינו בפעם השנייה, וגזר עליו מעצר עד תום ההליכים. בורדיאנסקי שוהה בכלא ענתות. כבר ביום הראשון לשהותו בכלא הצבאי, הצהיר על סירובו ללבוש מדים, והוא הועבר לאגף המבודד בכלא.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: "המשך המאבק נקבע על פי הוראתם הברורה של 'מועצת גדולי עולם התורה', שהורו לנו להמשיך את המאבק בגזירת הגיוס בכל העוצמה. הלכך, אנו מודיעים בזאת, על החרפת ההפגנות עד להשבת חוק הגיוס למתכונתו המקורית, ללא התנייה במכסות וביעדי גיוס."

עוד נמסר: "אנו קוראים לאחינו בני ישראל המתבוננים, שמביטים בעיניים כלות אחר נציגיהם בכנסת – כיצד הם מובילים פשרה אחר פשרה וחותכים בבשרה החי של עולם התורה, ואף מוכנים למכור את היהדות כולה בשביל תפקידים וממון; צאו מהאדישות, כי עתיד היהדות כולה מונח היום על הכף. לא עת לחשות!"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.