היום: גופשטיין יחקר במשטרה בחשד להסתה

יו"ר להב"ה יתייצב ב-14:30 לחקירת משטרה בעקבות דברים שכתב נגד הנוצרים בטור שהתפרסם באתר {בעקבות הטור ב'קוקר'}

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין יגיע בשעה שתים וחצי לחקירה במשטרת מחוז שי בעקבות מאמר שהתפרסם ב'קוקר' בו כינה גופשטיין את הנוצרים "ערפדים מוצצי דם".

היחידה לפשיעה לאומנית במחוז שי זימנה את גופשטיין לחקירה בחשד לעידוד למעשי אלימות.

כזכור, המרכז הרפורמי לדת ומדינה והמטה למאבק בגזענות בישראל פנו למשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, שאמון על אישור פתיחה בחקירה של עבירות ביטוי, ולראש תחום החקירות ביחידת הסייבר במשטרה בבקשה לפתוח בחקירה בנושא.

על פי הדיווח באתר 'הארץ' השבוע התקבלה במרכז תשובתה של עו"ד רחל מטר, ראשת התחום הפלילי בפרקליטות, בה כתבה כי "התיק הועבר למשטרה עם הנחיות הפרקליטות".

לאחר מאמרו נטען כי דבריו של גופשטיין מהווים עבירה פלילית לפי חוק העונשין המחייב מאסר של חמש שנים לכל 'המפרסם קריאה לעשיית מעשה אלימות או טרור, או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור… אם בדברים והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות או טרור'.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

גופשטיין כתב בטורו: "בעוד מספר ימים יחול "חג המולד" של אותה דת ארורה. ברחבי הארץ, לדאבוננו, ניתן לחוש זאת באוויר", זעם יו"ר "להבה" והוסיף: "'חג המולד' אין מקומו בארץ הקודש. למיסיון אין לתת כאן דריסת רגל. הבה נסלק את הערפדים מארצנו, בטרם ימצצו שוב את דמנו. כבר שבענו מהם די והותר".

עוד כתב גופשטיין כי "הכנסיה עשתה שימוש מירבי" בכלים שברשותה "במטרה להשמיד את העם היהודי, לעיתים השמדה פיזית ולעיתים השמדה רוחנית – העברה על הדת".

"מה היה סודו של אותו יהודי נצחי?", – "ללא ספק, הייתה זו האמונה היוקדת בצדקת דרכנו, התיעוב העמוק כלפי הנצרות שכל ילד יהודי היה יונק עם חלב אמו, וההכרה הברורה שהועברה מדור לדור, ולפיה המוות טוב בהרבה מכניעה לכנסיה". "תקוה אחת אחרונה נותרה בידי אותם ערפדים מוצצי דם – המסיון. אם אי אפשר להרוג את היהודים, אפשר עדיין לנסות לנצר אותם", כתב יו"ר "להב"ה".

בנצי גופשיין מסר בתגובה: "על הפרקליטות להפנים שגם לימנים יש חופש ביטוי. המאמר נכתב נגד המיסיונרים אלה שמנסים להמיר את הדת והפעילות שלהם היא לא חוקית. עיתון הארץ הכליל את כל הנוצרים דבר שלא נכתב. כנראה שהפרקליטות קראו רק עיתון הבית שלהם ולא את המאמר עצמו. גם מהחקירה הזו לא יצא כלום. על הפרקליטות להשקיע את זמנה במלחמה באויבי ישראל ולא חסר כאלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.