היום הגורלי של נתניהו: "לכו להצביע"

יום דרמטי בליכוד: חברי המרכז של המפלגה יצביעו היום על ההצעה לשנות את שיטת הרכבת הממשלה לכנסת. נתניהו שם את כל כובד משקלו בניסיון לסכל את היוזמה, ובמערכת הפוליטית מעריכים כי הקרב יוכרע על חודם של קולות

המבחן הגדול של נתניהו: ראש הממשלה, בינימין נתניהו, יעמוד היום למבחן פנים מפלגתי ראשון מאז הבחירות ויבקש את אמון חברי מפלגתו בהצעת פשרה שיזם בנוגע לשינוי שיטת הפריימריז והרכבת רשימת הליכוד לכנסת הבאה.

הבוקר ב-11:00 ייפתחו 17 קלפיות ברחבי הארץ וחברי מרכז הליכוד יצטרכו להצביע עבור אחת משלוש הצעות. זו של נתניהו – המבקש להשאיר את הרכבת רשימת הליכוד הארצית לכנסת בידי כלל מתפקדי הליכוד ואת בחירת נציגי המחוזות להפקיד בידי חברי המרכז. ההצעה השניה – כלל חברי המרכז ונציגי מועצות הסניפים יבחרו את הרשימה הארצית לכנסת, ונציגי המחוזות ייבחרו על ידי חברי המרכז ומועצות סניפים מאותו מחוז בחירה.

ההצעה של ח"כ אמלם – הכח כולו יוחזר לחברי המרכז והם אלו שירכיבו את הרשימה כולה. אמסלם מנסה לגייס כמה שיותר תומכים להצעה כשברקע התבטאויות קשות של נתניהו נגדה, בטענה שהיא עלולה להביא את הליכוד לקריסה.

נתניהו שם בימים האחרונים את כל כובד משקלו בניסיון לסכל את היוזמה. רה"מ ערך בשבועיים האחרונים לא מעט מפגשים ושיחות עם פעילים פוליטים מרכזיים במטרה לגבש רוב ברור להצעתו. הוא גם השיג את תמיכתם של מרבית חברי הכנסת בהצעה.

אמש, לילה לפני יציאת חברי המרכז להצביע, התראיין רה"מ לאתר "ליכודניק" וקרא לחברים להצביע עבור הצעתו שלדבריו מציגה "שילוב נכון" בין בחירת המתפקדים לרשימה ובין בחירת חברי המרכז למחוזות.

הוא הביע חשש שאם הרוב שתומך בהצעתו לא ייצא להצביע מתוך אדישות, ייתכן כי המיעוט שמתנגד לה, ינצח בהצבעה. כך או כך, את זכות ההצבעה שלו באמצעות סימון ההצעה הרצויה מבחינתו מבין השלוש, יממש נתניהו ב-11:15 בבנייני האומה בירושלים. צפו בראיון
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=TlHT03BXNog&w=560&h=315]

מנגד, אמסלם נשמע הבוקר משוכנע בניצחונו ובצדקת דרכו ואמר: "שרדתי את כל המוקשים האפשריים כדי שהבחירות האלו יתקיימו אין לי ספק שננצח…לא נראה לי שחברי מרכז יצביעו נגד עצמם ויקשרו לעצמם את הידיים".

"מי שמכיר באמת את חברי המרכז יודע שמעבר לנקניקיות ולכוחנות שמנסים להדביק לנו, אי אפשר להתחמק מכך שחברי המרכז הם לא רק אנשים שמחפשים דמות פוליטית להתחבר אליה, ולא עוד קריאות עידוד לביבי או נגד ביבי על-רקע אישי. אלה אותם אנשים שעמדו בזמן הכי קריטי של המפלגה והמדינה וקראו 'כן לליכוד', 'לא לעבודה' ו'לא להינתקות'", הוסיף אמסלם.

במערכת הפוליטית מעריכים כי הקרב בין נתניהו לאמסלם יוכרע על חום של קולות בודדים. בליכוד מספרים כי עבודתו ומאמציו של נתניהו ניכרים בשטח, כך שהפער הגדול שהיה בשטח לטובת הצעתו של אמסלם, הצליח להיסגר במהירות לאור עבודתו המאומצת של נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.