היום: חוק הגיוס לאישור סופי במליאה

למרות ההתנגדות הצפויה של ח"כ יואב קיש, החוק צפוי לעבור בקריאה שניה ושלישית בשל ההימנעות של הח"כים הערבים {דריכות במפלגות החרדיות}

שעת השין: דריכות רבה במפלגות החרדיות לקראת ההצבעה בקריאה שניה ושלישית על התיקון לחוק הגיוס, או בשמו האמר: חוק הגיוס החדש.

החוק החדש, שאושר בשבוע שעבר בועדת חוץ וביטחון ובקריאה ראשונה במליאת הכנסת יובא להצבעה בשעות הערב כאשר קודם לכן צפוי להתקיים במליאה דיון ארוך ו – מן הסתם – סוער.

לחוק מובטחת תמיכה קואליציונית מלאה למעט זו של ח"כ יואב קיש שהחליט לחזור בו ברגע האחרון בשל לחצים ציבוריים ותקשורתיים שהופעלו עליו. למרות זאת, החוק צפוי לזכות ברוב גדול בשל העובדה שחברי הכנסת הערבים צפויים להימנע בהצבעה.

כזכור, אמש דיווחנו כי חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני ואורי מקלב, יחד עם מזכ"ל התנועה, יעקב אשר, נועדו להתייעצות מיוחדת אצל מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.
ע
יקר הפגישה נסובה סביב חוק הגיוס המתוקן שצפוי לעלות היום על שולחן הכנסת לקריאה שניה ושלישית: "בתזכיר החוק שהופץ נחשף מה השינויים הצפויים בחוק הגיוס המתוקן: "תקופת ההסתגלות" שאפשרה בחוק הקודם לצעירים החרדים פטור מלא משירות עד 2017, תוארך עתה עד 2020. בנוסף – בין השנים 2020 ל-2023 תונהג "תקופת הסתגלות שנייה", בה יידרשו החרדים לעמוד ביעדי גיוס, אך במידה ולא יתגייסו מספיק צעירים חרדים לא יונהגו סנקציות פליליות כפי שדרש החוק הקודם, אלא הדבר יהיה נתון לשיקול דעתו של שר הביטחון".

אמש, כאמור, נכנסו חברי הכנסת של התנועה הליטאית משה גפני, אורי מקלב וכן המזכ"ל יעקב אשר לדיון מיוחד במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לגבי התמיכה בחוק הגיוס המחודש.

הדיון נמשך דקות ארוכות במהלכו עלתה כל הסאגה האחרונה סביב חוק הגיוס, השלושה, עדכנו את הגראי"ל שטיינמן גם על ההישגים בהשבת התקציבים לעולם הישיבות והכוללים לאחר דברים אלו ביקש הגראי"ל, כי ימשיכו לעמוד על נושאי הדת והגיוס, ויעמידו זאת בראש סדר העדיפויות, עוד לפני תקציבי עולם התורה והדיור החרדי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.