היום: הכרעה במשפט רוצחי הנער מוחמד אבו-חדיר

ביהמ"ש המחוזי בירושלים יפרסם היום את הכרעתו במשפטם של שלושת הנאשמים ברציחתו של הנער מוחמד אבו חדיר לפני כשנה וחצי "נקמה" על חטיפתם ורציחתם של 3 הנערים בגוש עציון. כל החשודים הודו במעשה, אולם שנים מהם – קטינים ששמם אסור לפרסום – מטילים את האחריות למעשה על מנהיג הכנופיה, יוסף חיים בן דוד

הרצח הלאומני שזעזע את המדינה: בית המשפט המחוזי בירושלים יכריע היום במשפטם של שלושת הנאשמים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר לפני כשנה וחצי. הנאשם המרכזי הוא יוסף חיים בן דוד, בן 29, כשאיתו נאשמים גם שני קטינים, ששמם אסור לפרסום. הכרעת הדין תוקרא על ידי אב בית הדין, סגן הנשיא יעקב צבן, כשלצדו השופטים רפי כרמל ורבקה פרידמן-פלדמן.

שני הקטינים מלכתחילה הודו בחטיפה של אבו חדיר ובמעורבות באירוע, אבל הם מכחישים כי היו אחראים לרצח וטוענים כי בן דוד הוא זה שיזם את הרצח ושידל אותם לבצע אותו. מנגד, עורך דינו של בן דוד טוען כי הוא כלל לא כשיר לעמוד לדין וכי הוא לוקה בנפשו, ובן חיים לא העיד במשפט מפני שלטענת עורך דינו הוא אינו מסוגל לעשות זאת.

ההחלטה שעומדת בפני השופטים היא האם להרשיע את שלושת המעורבים ברצח או שמא רק את חלקם, בהתאם למעורבותם באירוע. ההערכות הם כי כל הנאשמים יורשעו פה אחד ברצח.
\
לפי כתב האישום, לאחר חטיפת ורציחת הנערים בגוש עציון (נפתלי פרנקל, איל יפרח וגיל-עד שאער) יצאו השלושה בהובלתו של בן דוד לאיתור קורבן ערבי כדי "לנקום את הרצח". סמוך לשעה 3:00 בלילה הם הבחינו בנער אבו חדיר בשכונת בית חנינא. לאחר שווידאו כי מדובר בערבי – הם חטפו אותו והכניסו אותו בכוח אל מכוניתם, תוך שהוא מנסה להתנגד.

בשלב זה חנקו הקטינים את הנער בהוראתו של בן דוד. בהמשך, השלושה נסעו ליער בירושלים וכשהגיעו למקום החל בן דוד לבעוט באבו חדיר, שהיה מחוסר הכרה, תוך שהוא צועק את שמות שלושת הנערים שנחטפו. ביחד עם אחד הקטינים הוא שפך את הדלק שרכשו קודם לכן לפיו של אבו חדיר, ובן דוד הצית אותו עד שנשרף.

השלושה נמלטו מהמקום, שרפו את חפציהם האישיים, ושבו לביתו של בן דוד בהתנחלות אדם, שם, בקור רוח מצמרר, החלו לנגן בגיטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.