היום – הכרעת הדין של רוצח הבבא אלעזר זצ"ל

היום (שלישי) יכריע הרכב של שלושה שופטים מבית-המשפט המחוזי בבאר-שבע, את דינו של אשר דהאן, רוצח הרב אלעזר אבוחצירא, שכונה 'הבבא אלעזר'מבאר שבע. בכתב האישום מיוחס לדהאן רצח אכזרי של רבי אלעזר, באמצעות דקירות סכין.

בכתב האישום נאמר כי דהן נהג להגיע אל הבבא אלעזר, להתייעץ עימו ולהתברך. בהמשך, שיתף את הרב בצורך שלו להתגרש מאשתו.

לפי הנכתב בכתב האישום, המליץ הבבא אלעזר לדהן, לא לפרק את הקשר הזוגי עם אישתו, ולהמשיך לחיות במשותף.

דהן התנגד לכך והוא טען ש"הנחייתו של הרב המנוח מוטעית ונובעת מחוסר שיקול דעת כתוצאה מחמדת ממון. בתגובה לכך, גמלה בלבו החלטה להמית את הרב המנוח", על פי כתב האישום.

דהן החליט לרצוח רת הרב. הוא לקח סכין מהחדר של בנו, אותה החביא בתיק התפילין שלו. בכתב האישום נאמרשעוד קודם שיצא דהן מביתו באלעד, הוא וידא כי מתקיימת קבלת קהל, ורק אז נסע מאלעד לבאר שבע.

בהגיעו אל בית הרב דהן הוציא את הסכין והחביא אותה בתוך מכנסיו. הוא המתין מחוץ לחדר קבלת הקהל, וכתב מכתב לרב על מנת להסיח את דעתו.

כשנכנס לחדר קבלת הקהל, לקראת חצות הלילה, מסר דהן את המכתב לשמש של הרב ניסים אלחרר, ואלחרר מסר את המכתב לבבא אלעזר.

כשהחל הרב לקרוא את המכתב, מדווח בכתב האישום: "רכן הנאשם לכיוונו של המנוח תוך שהוא דוחף את השמש וממלמל 'בשם השם נעשה ונצליח'. הוא שלף את הסכין ממכנסיו ודקר את הרב המנוח דקירה אחת בבית החזה".

לאחר שנכלא דהן קבעה חוות דעת רפואית מטעם הפסיכיאטר המחוזי כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, אך הפרקליטות החליטה להגיש את כתב האישום, למרות זאת. הפרקליטות זימנה פאנל מומחים לפסיכיאטריה ובריאות הנפש, והם שקבעו כי דהן אחראי למעשיו וכשיר לעמוד לדין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.