היום: הממשלה תאשר ההעברת הכספים הקואליציונים

לאחר עיכובים שונים יאשרו היום שרי הממשלה את ההעברת הכספים הקואליציונים בהם כמה מאות מיליונים למפלגות החרדיות {הסוף לסחבת}

{הסוף לסחבת} שרי הממשלה יאשרו היום את ההעברת הכספים הקואליציוניים שהתעכבו עד היום בשל עיכובים שונים שנגרמו – בין היתר – על ידי היועץ המשפטי לממשלה בגלל העברות תקציביות במשרדי החינוך והחקלאות.

בשבוע שעבר אישר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט את העברת הסכומים, כאשר סוכם כי תקציב שיימצא כי הוא מממן סוג פעילות הממומנים על ידי אותו משרד או משרד אחר יצורף לתוכנית התקציבית הקיימת כך שתימנע כפל מקורות לאותו מימון.

מבחינת המפלגות החרדיות מדובר בתקציבים למספר יעדים מרכזיים בהם: הסעות לחינוך העצמאי, פנימיות, רשתות החינוך החרדיות ועוד. יעד נוסף הוא טיפול שיניים חינם לילדים שאמנם אינו יעד חרדי מובהק, אולם נמצא תחת אחריותו של השר יעקב ליצמן.

כזכור, לפני כחודש פרסמנו כי מספר חודשים לאחר שהמפלגות סיכמו ביניהן על חלוקת הכספים הקואליציונים, הדבר טרם אושר בממשלה – זאת בשל קשיים שמערימה היועצת המשפטית של משרד החינוך בנושא.

יצוין כי מדובר על כמה עשרות מיליוני שקלים שיועדו לרשתות החינוך החרדיות במסגרת 'תקציבים יחודיים', ולא על התקציבים שכבר אושרו במסגרת תקציב המדינה.

בעבר, תקציבים אלו היו עוברים ישירות מהמשרדים השונים למפלגות, אלא שלאור פרשת השחיתות בישראל ביתנו, פרשה שבמרכזה עמדו תקציבים מסוג זה, נקבע נוהל לפיו כספים אלה צריכים להיות מאושרים בממשלה ולהגיע ליעדם באופן שקוף דרך משרדי הממשלה כמו כל תקציב אחר. התהליך דורש את אישור הלשכות המשפטיות במשרדי הממשלה, אשר בוחנות שההקצבה עומדת בחוק.

כאמור, הבוקר צפויה הסאגה להגיע לסיומה עם אישור ההעברות התקציביות בכפוף להנחיות היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.